اسقف لندن با معترضان ضد سرمایه‌داری دیدار کرد

 کلیسای جامع سنت پل حق نشر عکس BBC World Service
Image caption تظاهرکنندگان مخالف سرمایه‌داری در لندن، در محوطه بیرون ورودی اصلی کلیسای جامع سنت پل که در منطقه تجاری این شهر قرار دارد، تجمع کرده‌اند

ریچارد چارترز، اسقف لندن، لحن آشتی‌جویانه‌ای در قبال معترضان ضد سرمایه داری که در برابر کلیسای جامع پل تجمع کرده‌اند، اتخاذ کرده است.

اسقف چارترز در جمع معترضان گفته است دلایل معترضان را درک می کند و این که برخی به دلیل بحران جهانی اقتصاد، پول و سرمایه خود را از دست می دهند، ناعادلانه است.

او درخواست قبلی خود مبنی بر ترک محوطه این کلیسا از سوی معترضان را تکرار نکرد اما گفت تظاهرات آنها نمی تواند تا ابد ادامه داشته باشد.

آقای چارترز گفت اگر معترضان به طور داوطلبانه، محوطه کلیسا را ترک کنند، او اطمینان خاطر می دهد که صدای آنها شنیده خواهد شد.

تظاهرکنندگان مخالف سرمایه‌داری در لندن، در محوطه ورودی اصلی کلیسای جامع سنت پل که در منطقه تجاری این شهر قرار دارد، تجمع کرده‌اند.

این کلیسا به همین دلیل به مدت یک هفته تعطیل بود که منجر شد تا از هزاران دلار درآمد ناشی از بازدید گردشگران خارجی محروم شود.

خبرنگار بی بی سی که در محوطه این کلیسا حضور دارد، گفت به طور آشکارا، اسقف ریچارد چارترز خواهان آن است که با معترضان به نوعی توافق دست یابد تا آنکه آنها را با زور، وادار به خروج از محوطه کلیسا کند.

اسقف چارترز خطاب به معترضان گفته که هیچ نیازی به درگیری و مواجهه خشن پلیس با معترضان وجود ندارد.

اقدامات حقوقی برای تخلیه معترضان از محوطه کلیسای جامع پل آغاز شده اما روند آن می تواند ماهها به طول بکشد.

برخی مقام‌های کلیسای جامع سنت پل در اعتراض به نحوه برخورد مدیریت این کلیسا نسبت به تجمع اعتراضی از سمت های خود کناره‌گیری کرده اند.

مطالب مرتبط