برف زودرس شرق آمریکا را غافلگیر کرد

یک معترض جنبش اشغال وال استریت در زیر برف حق نشر عکس N
Image caption بارش برف در ماه اکتبر در مناطق شرقی آمریکا، اتفاقی غیر منتظره است

بارش برف نابهنگام در نقاطی از شرق آمریکا، ساکنان این مناطق را با شگفتی روبرو کرد.

بنابر گزارش های هواشناسی، ارتفاع برف در برخی از نقاط ایالت های پنسیلوانیا، مریلند و ویرجینیا ممکن است به ۲۵ سانتیمتر برسد که در این صورت رکورد جدیدی از بارش برف در ماه نخست پاییز (اکتبر) طی ۴۰ سال گذشته رقم خواهد خورد.

سازمان هواشناسی آمریکا، با اعلام هشدار کوران برف در روز شنبه (۲۹ اکتبر - هفتم آبان) به کسانی که عازم سفرهای بین شهری در مناطق شرقی و شمال شرقی آمریکا هستند، هشدار داده است.

بارش برف از ساعات اولیه روز شنبه در مناطقی از ایالت پنسیلوانیا آغاز شد و گزارش شده است که بیش از ۱۰ هزار نفر در ایالت های مریلند و ویرجینیا بر اثر این پدیده نابهنگام دچار قطعی برق شده اند.

بشنوید: گزارش رادیویی از بارش برف نابهنگام در شرق آمریکا

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

بر اساس اسناد و گزارش های ثبت شده هواشناسی، کورانی این چنین آخرین بار در سال ۱۹۷۹ در منطقه نیو اینگلند روی داد که طی آن در ماه اکتبر حدود ۱۵ سانتیمتر برف بر زمین نشست.

ابرشهر نیویورک هم که این روزها به خاطر اخبار مربوط به جنبش اشغال وال استریت توجه ها را به خود جلب کرده، با احتمال بارش ۱۰ سانتیمتری برف روبرو است که برای معترضانی که در منطقه وال استریت بسط نشسته اند، این خبر نمی تواند خوشایند باشد.

Image caption نیویورک با احتمال بارش ۱۰ سانتیمتری برف روبرو است که برای معترضانی که در منطقه وال استریت بسط نشسته اند، این خبر نمی تواند خوشایند باشد

همزمان گزارش هایی از وزش باد با سرعت ۷۲ کیلومتر در ساعت در برخی از مناطق شرق آمریکا منتشر شده که می تواند به سقوط دکل های برق و گسترش دامنه بی برقی در مناطق کوران زده شود.

در همین حال، برخی پروازها در نیوجرسی، نیویورک، فرودگاه لاگاردیا و فیلادلفیا به خاطر بدی شرایط جوی، با تاخیرهای چند ساعته روبرو شده اند.

جان لاکورته، از اداره هواشناسی آمریکا می گوید: "بارش برف در این زمان و با این حجم، بسیار بسیار غیرمتعارف است. در این هوا، احساسی شبیه سرمای اواسط زمستان به شما دست می دهد و در همین حال، این شرایط می تواند بسیار خطرناک شود."

با این حال، گزارش های هواشناسی حکایت از بهبود شرایط جوی طی دو سه روز آینده دارند.

هر چند طرفداران حفط محیط زیست نگرانند که تغییرات ناگهانی و رکورد شکنی های پیوسته گرما و برودت هوا، طی چند سال گذشته در مناطق مختلف جهان نشانه هایی از وخامت بیشتر بحران گرمایش کره زمین به همراه داشته باشند.

مطالب مرتبط