کدام منطقه جهان بیشترین قربانی را در حوادث طبیعی داشته است؟

به روز شده:  15:42 گرينويچ - سه شنبه 08 نوامبر 2011 - 17 آبان 1390

مدیا پلیر

در این ویدیو، آماری در مورد حوادث طبیعی در جهان ارائه می شود.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

محققان می گویند که در دهه گذشته، شمار حوادث طبیعی، از سونامی جنوب شرق آسیا در سال ۲۰۰۴ گرفته تا توفان کاترینا در آمریکا، از ابتدای ثبت این حوادث تاکنون بیشتر بوده است.

از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون نفر، یعنی بیش از یک سوم جمعیت کنونی جهان، تحت تاثیر این حوادث قرار گرفته اند. البته تعداد کسانی که در اثر این حوادث طبیعی جان خود را از دست می دهند کاهش یافته است.

مردم کدام منطقه دنیا بیشترین آسیب را از این حوادث دیده اند؟ کدام بلای طبیعی بیشترین قربانی را داشته است؟‌در ویدیوی بالا اطلاعاتی را در این زمینه می ببینید.

توضیح:‌ بیشتر اطلاعات موجود در این ویدیو از مرکز تحقیقات فجایع طبیعی تحت اداره یک دانشگاه بلژیکی با همکاری سازمان بهداشت جهانی گرفته شده است. این مرکز، حادثه ای که در آن ۱۰ نفر یا بیشتر کشته شوند، ۱۰۰ نفر آسیب ببینند و وضعیت فوق العاده اعلام شود یا از جامعه بین المللی درخواست کمک شود، یک فاجعه طبیعی به شمار می آورد.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.