کاهش محبوبیت کین در پی مطرح شدن اتهام های جنسی

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption آقای کین اتهام ها را رد کرده است

دوست پسر سابق یکی از زنانی که هرمان کین، از داوطلبان نامزدی حزب جمهوری خواه را به تعرض جنسی متهم کرده، این اتهام را تکرار کرده است.

ویکتور زوکرمن که در یک کنفرانس مطبوعاتی صحبت می کرد، تایید کرد که شارون بیالک، دوست دختر سابقش پس از دیدار با آقای کین در سال ۱۹۹۷ از رفتار نامناسب او خبر داده بود.

خانم بیالک که زمانی مدیر بنیاد آموزشی اتحادیه رستوران داران آمریکا بود، پس از آن که کارش را از دست داد به سراغ آقای کین رفته بود تا از او بخواهد سمت تازه ای را در اختیارش بگذارد.

آقای کین در دهه نود رئیس این اتحادیه بود.

خانم بیالک آقای کین را متهم کرده است که دستش را به زیر دامن او برده است.

آقای کین این اتهام را رد می کند ولی زنان دیگری هم از او در ارتباط با سوء رفتار جنسی در هنگام ریاست اتحادیه رستوران داران آمریکا شکایت کرده اند.

هر چند آقای کین بارها این اتهام ها را رد کرد، تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد میزان محبوبیت او به شدت کاهش یافته است.

این در حالی است که گلوریا کین، همسر هرمان کین با حضور در شبکه خبری فاکس نیوز از او دفاع کرده است.

خانم کین در این مصاحبه با اشاره به سابقه ۴۳ ساله ازدواج با هرمان کین گفت که همسرش به زنان احترام می گذارد.

افول محبوبیت

بر اساس نظرسنجی جدیدی که به طور مشترک به وسیله سی ان ان و موسسه او آر سی انجام شده ، میزان محبوبیت آقای کین با ۱۱ درصد کاهش به ۱۴ درصد رسیده است.

این در حالی است که محبوبیت نیوت گینگریچ، از روسای سابق مجلس نمایندگان آمریکا با ۱۴ درصد افزایش در یک ماه گذشته به ۲۲ درصد رسیده و او در مقام دوم پس از میت رامنی، فرماندار سابق ماساچوست قرار گرفته است.

آقای رامنی همچنان با ۲۴ درصد محبوبیت، صدرنشین فهرست داوطلبان نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ آمریکاست.

آقای کین پیش از مطرح شدن اتهام های مربوط به سوء رفتار جنسی همراه با آقای رامنی صدرنشین این فهرست بود.

هرمان کین که تنها کاندیدای سیاه پوست مطرح در بین داوطلبان جمهوری خواه است، سابقه فعالیت سیاسی ندارد و پیش تر مدیرعامل رستوران های زنجیره ای "پیتزا پدرخوانده" و اتحادیه رستوران داران آمریکا بوده است.

او از چهره های مورد حمایت محافظه کاران است چرا که این طیف از جمهوری خواهان در آمریکا میت رامنی را به اندازه کافی محافظه کار نمی شناسند.

نیوت گینگریچ هم از چهره های مورد علاقه محافظه کاران است و با توجه به اتهام های مطرح شده علیه آقای کین از بخت بیشتری برخوردار شده است.

هر چند که به گفته تحلیلگران، نابسامانی در ستاد انتخاباتی آقای گینگریچ و کمبود منابع مالی بخت او را به خطر انداخته است.

مطالب مرتبط