افزایش بی سابقه ژاپنی های مجرد

ژاپن
Image caption بر اساس پیش بینی ها تا اواسط قرن بیست و یکم جمعیت ژاپن به شدت کاهش خواهد یافت

شمار مردان و زنان جوان ژاپنی که ازدواج نکرده اند و یا شریکی در زندگی ندارند رو به افزایش است. بسیاری از این افراد تمایلی به داشتن شریک جنسی نیز ندارند.

تحقیقی که توسط دولت ژاپن در مورد نگاه مردم این کشور به موضوع ازدواج و روابط جنسی انجام شده حاکی از آن است که شصت و یک درصد مردان مجرد بین سنین ۱۸ تا ۳۴ سال، شریک جنسی ندارند.

نیمی از زنان ژاپنی مجرد در همین گروه سنی نیز، وضعیت مشابهی دارند.

از مشکلات مالی به عنوان یکی از دلایل اصلی بی میلی ژاپنی ها برای ازدواج یاد می شود.

دولت ژاپن اعلام کرده است که تعداد این افراد از سال ۲۰۰۵ تا کنون افزایش چشم گیری داشته است.

آمارهای دولتی نشان می دهد که روند ازدواج در این کشور از دهه ۷۰ میلادی با افت همراه بوده است.

ژاپن یکی از پایین ترین نرخ های زاد و ولد را در جهان دارد، و بر اساس پیش بینی ها تا اواسط قرن بیست و یکم جمعیت این کشور به شدت کاهش خواهد یافت.

بر همین اساس دولت ژاپن هر پنج سال یک بار در مورد نگاه مردم این کشور به موضوع ازدواج و همچنین رابطه جنسی نظرسنجی انجام می دهد.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که بیش از یک چهارم مردان و ۲۳ درصد زنان حتی در پی یافتن شریک جنسی هم نیستند.

برخی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی مشکلات مالی را دلیل بی میلی به ازوداج و یافتن شریک زندگی عنوان کردند، و بعضی دیگر معتقد بودند که یافتن شریک مناسب در زندگی پس از سن ۲۵ سالگی غیرممکن است.

بسیاری از زنان ژاپنی نیز معتقد بودند که زندگی مجردی، نسبت به تصوری که آنها از زندگی مشترک پس از ازدواج دارند برایشان مناسب تر است.

یکی دیگر از یافته های این نظرسنجی این است که بیش از یک چهارم مردان و زنان مجرد ژاپنی بین سنین ۳۵ تا ۳۹ سال حتی یک بار هم در طی زندگی رابطه جنسی نداشته اند.

مطالب مرتبط