هند مانع قرار گرفتن موضوعات 'توهین آمیز' بر روی اینترنت می شود

حق نشر عکس AP
Image caption وزیر مخابرات و ارتباطات هند گفته است که این کشور اقداماتی را در مورد کسانی که موضوعات توهین آمیز روی اینترنت قرار دهند، اعمال می کند

دولت هند گفته است علیه کسانی که موضوعاتی 'توهین آمیز' بر روی اینترنت قرار می دهند، اقدام خواهد کرد.

این واکنش دولت هند پس از شکست مذاکرات سه ماهه دولت با سایت های فیس بوک، گوگل، یاهو و مایکروسافت در باره مقابله با مطالب توهین آمیز، اعلام شد.

در همین رابطه کاپیل سیبال، وزیر مخابرات و ارتباطات هند در جریان کنفرانسی خبری در دهلی نو گفته است که شرکت های اینترنتی درخواست های دولت هند را در مورد چگونگی به نمایش گذاشتن موضوعات توهین آمیز نادیده گرفته و درنتیجه دولت خود قصد دارد طرح های خود را در این مورد به اجرا بگذارد.

آقای سیبال جزئیاتی در مورد طرح دولت ارائه نداد.

دولت هند به خصوص در مورد موضوعات و تصاویر توهین آمیزی که درباره سیاستمداران هندی در اینترنت قرار داده می شود، واکنشی خشم آلود نشان داده است.

وزیر مخابرات و ارتباطات هند در جریان این کنفرانس خبری همچنین گفت که در ماه سپتامبر از شرکت های اینترنتی خواسته شده تا تصاویر و موضوعات اهانت آمیز درباره گروههای مذهبی را از روی سایت های اینترنت بردارند، اما تاکنون این درخواست دولت نادیده گرفته شده است.

آقای سیبال شرکت های اینترنتی را متهم کرده که در این مورد با دولت همکاری نمی کنند.

او همچنین گفت: "هدف ما این است تا موضوعات توهین آمیز هرگز بر روی اینترنت قرار نگیرد. ما در تلاشیم تا دستورالعمل هایی برای برخورد با این موضوع ایجاد کنیم."

آقای سیبال تاکید کرد که دولت قصد مداخله در آزادی رسانه ها را ندارد، اما در عین حال افزود هدف دولت توجه به نکاتی است که احتمالا برای مردم ناراحت کننده است .

هند دارای بیش از صد میلیون کاربر اینترنتی است و با توجه به تعداد بسیار زیاد کاربران، کنترل آنچه را که آنها بر روی اینترنت قرار می دهند، تقریبا غیر ممکن است.

در همین حال فیس بوک با صدور بیانیه ای گفته است که نیاز دولت هند را در "به حداقل رساندن میزان موضوعات توهین آمیز در اینترنت" کاملا درک می کند.

با این حال، فیس بوک گفته است در این سایت سیاست هایی وجود دارد که که براساس آن کاربران می توانند وجود موضوعات "اهانت آمیز" را گزارش دهند.

مطالب مرتبط