آصف علی زرداری به دلیل 'مشکل قلبی' در بیمارستان بستری شد

آصف علی زرداری، رئیس جمهوری پاکستان حق نشر عکس Getty
Image caption با خروج آقای زرداری از پاکستان، این احتمال به سرعت مطرح شده که او در آستانه کناره گیری از قدرت است

سخنگوی آصف علی زرداری، رئیس جمهوری پاکستان با تکذیب خبر احتمال کناره‌گیری او گفت که آقای زرداری به علت مشکل قلبی در بیمارستانی در دوبی بستری است.

یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان هم گفته است که آقای زرداری به علت عارضه ای قدیمی در بیمارستان بستری است و پس از معاینه و آزمایش های پزشکی به کشور باز خواهد گشت.

دولت پاکستان به شایعات منتشر شده در رسانه ها در مورد کناره‌گیری آصف علی زرداری، رئیس جمهوری این کشور واکنش نشان داده و این گزارش ها را رد کرده است.

طی هفته های اخیر، دولت آقای زرداری تحت فشارهای بسیاری قرار داشته است.

انتشار گزارشی در مورد درخواست دولت پاکستان از آمریکا برای حمایت از این دولت در برابر اقدام احتمالی ارتش برای کودتا، جنجالهایی به همراه داشت.

حسین حقانی، سفیر پیشین پاکستان در آمریکا که ادعا شده بود، نامه ای را در این ارتباط در اختیار مقامات آمریکایی گذاشته، این گزارش ها را تکذیب کرد اما ناچار به کناره گیری از سمت خود شد.

آقای حقانی متهم شده که با ارسال نامه ای محرمانه به دریاسالار مایک مولن، بلندپایه ترین مقام ارتش آمریکا، از این کشور درخواست کمک برای محدود کردن نفوذ ارتش پاکستان شده بود.

آقای حقانی دخالت خود در نوشتن این نامه و ارسال آن را رد کرده است.

جنجال بر سر این مساله، باعث تشدید تنش ها در روابط میان دولت غیرنظامی و ارتش پاکستان شده است.

با خروج آقای زرداری از پاکستان، این احتمال به سرعت مطرح شده که او در آستانه کناره گیری از قدرت است.

آصف علی زرداری، همسر بی نظیر بوتو، نخست وزیر پیشین پاکستان، چهره ای جنجالی به شمار می رود.

حق نشر عکس AFP
Image caption آقای حقانی متهم شده که با ارسال نامه ای محرمانه به دریاسالار مایک مولن از این کشور درخواست کمک برای محدود کردن نفوذ ارتش پاکستان شده بود

او پس از پیروزی حزب مردم در سال ۲۰۰۸، به سمت ریاست جمهوری دست یافت.

بی نظیر بوتو در سال ۲۰۰۷ ترور شد.

یک منبع نزدیک به رئیس جمهوری پاکستان که نامش فاش نشده، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که حال آقای زرداری "خوب نیست."

در رسانه های پاکستان، اخیرا شایعاتی در موردکناره گیری آقای زرداری تحت عنوان "بیماری" مطرح شده است. این رسانه ها می گویند این کناره گیری در واقع به دلیل ماجرای نامه سفیر سابق پاکستان به مقامات آمریکایی خواهد بود.

سخنگوی آصف علی زرداری گفته است که هدف دیگر سفر آقای زرداری به دوبی، دیدار با فرزندانش خواهد بود که در این شهر زندگی می کنند.

مطالب مرتبط