در دو روز گذشته ۲۰۰ نفر در سوریه کشته شدند

حق نشر عکس Reuters
Image caption بعضی از گروههای فعال از کشته های بیشتری در روزهای اخیر خبر داده اند

در سوریه، همزمان با شدت گرفتن اعتراضات دست کم ۲۰۰ نفرطی دو روز گذشته در درگیری های این کشور کشته شدند. به گفته گروههای فعال، اکثریت این کشته ها در شهر ادلب در شمال غرب سوریه بوده است.

تازه ترین ویدئو ها از درگیریهای منتشر شده، یک پسر جوان را نشان می دهد که ظاهرا بدنش در پی اصابت گلوله در شهر حمص به دو نیم شده است.

این کشتارها یک روز قبل از آن صورت گرفته که قرار است یک گروه از ناظران اتحادیه عرب برای نظارت بر اعمال روند صلح به سوریه سفر کند.

سازمان ملل متحد اوایل ماه جاری اعلام کرد که بیش از۵۰۰۰ نفر در سوریه از زمان آغار اعتراضات علیه حکومت بشار اسد از ماه مارس کشته شدند.

مقامات دولت سوریه گفته اند که در حال جنگ با " گروههای تروریستی مسلحی" هستند که در تلاشند کشور را بی ثبات کنند.

جیم میور، خبرنگار بی بی سی از گزارش هایی خبر داده که براساس آن از اقدام نیروهای امنیتی علیه غیرنظامیان و جداشدگان از ارتش حکایت دارد.

بعضی از گروههای فعال از کشته های بیشتری در روزهای اخیر خبر داده اند.

ویسم طریف از فعالان شناخته شده در بیروت در گفتگویی با بی بی سی آمار کشته ها رادر استان ادلب در روز گذشته ۲۶۹ نفر اعلام کرده که اکثر آنها از جداشدگان ازارتش بوده‌اند.

به گفته این فعال حقوق بشر، از آن جایی که اتحادیه عرب از ارتش سوریه خواسته تا از رهبری سیاسی این کشور فرمانبرداری نکنند، در نتیجه در حال حاضر بر شمار جداشدگان از ارتش افزوده شده است.

مطالب مرتبط