'اشتباه فاحش' در اسامی بزرگترین گورستان نظامی آمریکا

به روز شده:  04:40 گرينويچ - شنبه 24 دسامبر 2011 - 03 دی 1390

آرلینگتون؛ گورستانی برای نظامیان آمریکایی

گزارش امیر پیام، بی بی سی، از گورستان ملی آرلینگتون

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

یک بررسی جدید نشان می دهد که حدود ۶۴ هزار سنگ قبر و مدارک دفن در گورستان ملی آرلینگتون باید اصلاح شود.

این بدان معنا است که از هر چهار سنگ قبر در گورستان آرلینگتون، یکی دارای اشتباه در مدارک دفن یا غلط نویسی بر روی سنگ قبر است.

نتایج این بررسی جدید که دستور اجرای آن یکسال پیش صادر شده بود، نشان می دهد که بسیاری از اسامی روی قبور با مدارک دفن متوفیان سازگاری ندارد. برخی از اجساد در جایی متفاوت از آنچه سنگ قبرشان نشان می دهد دفن شده اند و اسامی برخی از اجساد هم اصلا در سنگ قبر بالای آنها درج نشده است.

برای مثال، در برخی از گورها، زن و شوهر به همراه یکدیگر دفن شده اند اما از آنجا که در دهه های گذشته، تنها درج نام شوهر بر روی سنگ قبر مرسوم بوده، هیج نام و نشانی از زن دفن شده در آن گور بر روی سنگ قبر حک نشده است.

از آنجا که قبور این آرامگاه ابدی هستند و هیچگاه خاکبرداری و یا از قبور فعلی برای دفن دوباره اجساد استفاده نخواهد شد، بسیاری معتقدند که "آرامگاه ابدی" افراد باید با مشخصات و مدارک دقیق رسمی همراه باشد.

آرامگاه ملی آرلینگتون، یکی از بزرگترین گورستان های نظامی جهان است.

این گورستان در اراضی آرلینگتون ایالت ویرجینیا و مرز این ایالت با شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا، واقع شده است.

حدود ۳۳۰ هزار کهنه سرباز، ارتشی بازنشسته، سرباز کشته شده در میدان جنگ و برخی از اعضای خانواده نظامیان آمریکایی در این گورستان دفن شده اند.

اراضی آرلینگتون و ساختمان یادبود آن نخستین بار در اوایل قرن نوزدهم توسط یکی از نوادگان جرج واشنگتن، به نیت بنای یادبودی برای نخستین رئیس جمهوری آمریکا بنا شد.

بعدها، ارتش آمریکا این اراضی را خریداری کرد و با دفن یکی از سربازان کشته شده در جنگ های داخلی آمریکا در ماه مه سال ۱۸۶۴، آرلینگتون رسما به عنوان گورستان نظامی مورد بهره برداری قرار گرفت.

گورستان ملی آرلینگتون در نزدیکی ساختمان پنتاگون یا پنج ضلعی، وزارت دفاع آمریکا ، واقع شده و هزینه های نگهداری و مدیریت این گورستان نظامی، توسط این وزارتخانه دولت آمریکا تامین می شود.

ساختمان پنتاگون یکی از بزرگترین ساختمان های اداری جهان در نوع خود محسوب می شود که روزانه حدود ۳۰ هزار کارمند و کارگر خدماتی در آن فعالیت می کنند و به امور پرهزینه ترین ارتش جهان رسیدگی می کنند.

ارتش آمریکا حدود ۳ میلیون نیروی فعال و ذخیره دارد و اکنون سربازان آمریکایی در نزدیک به ۷۰۰ نقطه جهان مستقر هستند.

نخستین قبر در این گورستان، توسط یک برده سیاهپوست به نام جیمز پارکز در سال ۱۸۶۴ حفر شد.

اگر چه از احداث گورستان آرلینگتون بیش از ۱۵۰ سال می گذرد، اما این مکان تنها پس از دفن جان اف کندی، زئیس جمهوری اسبق آمریکا بود که این گورستان شهرتی جهانی یافت.

قبر جان اف کندی و برخی از اعضای خانواده او، در پایین بنایی که "خانه آرلینگتون" نام دارد، قرار گرفته و همیشه یک مشعل آتش تحت عنوان "شعله جاودانه" بالای قبر او در حال سوختن است.

آرلینگتون؛ گورستانی برای نظامیان آمریکایی

 • آرامگاه ملی آرلینگتون، یکی از بزرگترین گورستان های نظامی جهان است.

  این گورستان در اراضی آرلینگتون ایالت ویرجینیا و مرز این ایالت با شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا، واقع شده است.

  حدود 330 هزار کهنه سرباز، ارتشی بازنشسته، سرباز کشته شده در میدان جنگ و برخی از اعضای خانواده نظامیان آمریکایی در این گورستان دفن شده اند.

  اراضی آرلینگتون و ساختمان یادبود آن نخستین بار در اوایل قرن نوزدهم توسط یکی از نوادگان جرج واشنگتن، به نیت بنای یادبودی برای نخستین رئیس جمهوری آمریکا بنا شد.

  بعدها، ارتش آمریکا این اراضی را خریداری کرد و با دفن یکی از سربازان کشته شده در جنگ های داخلی آمریکا در ماه مه سال 1864، آرلینگتون رسما به عنوان گورستان نظامی مورد بهره برداری قرار گرفت.

 • گورستان ملی آرلینگتون در نزدیکی ساختمان پنتاگون یا پنج ضلعی، وزارت دفاع آمریکا ، واقع شده و هزینه های نگهداری و مدیریت این گورستان نظامی، توسط این وزارتخانه دولت آمریکا تامین می شود.

  ساختمان پنتاگون یکی از بزرگترین ساختمان های اداری جهان در نوع خود محسوب می شود که روزانه حدود 30 هزار کارمند و کارگر خدماتی در آن فعالیت می کنند و به امور پرهزینه ترین ارتش جهان رسیدگی می کنند.

  ارتش آمریکا حدود 3 میلیون نیروی فعال و ذخیره دارد و اکنون سربازان آمریکایی در نزدیک به 700 نقطه جهان مستقر هستند.

  نخستین قبر در این گورستان، توسط یک برده سیاهپوست به نام جیمز پارکز در سال 1864 حفر شد.

 • با گذشت زمان و افزایش تعداد کشته شدگان جنگ های آمریکا، گورستان آرلینگتون به ظرفیت نهایی خود نزدیک شده و به گفته جنیفر لینچ، از روابط عمومی پنتاگون، طرح هایی برای وسعت بخشیدن به این گورستان در دست اجراست که احتمالا اجازه خواهد داد برای چند دهه دیگر آرلینگتون برای پذیرش اجساد جدید مهیا شود.

  هم اکنون شرایط پذیرش برای دفن در آرلینگتون بسیار محدود شده است. کهنه سربازان و کسانی که از ارتش بازنشسته نشده اند در بخش قبرهای طبقاتی آرلینگتون دفن می شوند.

  امتیاز دفن شدن در زیر زمین، برای کشته شدگان در میادین جنگ، افسران و درجه داران، کسانی که نشان های افتخار کسب کرده اند و بازنشستگان "ارجمند" ارتش آمریکا محفوظ است.

 • روزانه حدود 30 مراسم رسمی تدفین در آرلینگتون برگزار می شود.

  تازه گذشتگان بنابر دسته و رتبه نظامی، توسط گاردهای ویژه تشریفات، تشییع و به خاک سپرده می شوند و در پایان هر مراسم تدفین هم یک پرچم امریکا طی مراسمی ویژه به بازماندگان اصلی اهدا می شود.

  خانواده های کشته شدگان می توانند انتخاب کنند که آیا می خواهند جسد عضو خانواده‌شان در آرلینگتون دفن شود یا در شهر و گورستان محل زندگی آنها.

  هم اکنون قطعه 60 فعالترین قطعه آرلینگتون محسوب می شود. چرا که در آن اکثر کشته شدگان جنگ های عراق و افغانستان دفن می شوند.

 • بازدید کنندگان از آرلینگتون توسط ماموران و تابلوهای راهنمایی توصیه می شوند که در محوطه این گورستان سکوت را رعایت کنند و رفتاری احترام آمیز داشته باشند.

  از آرلینگتون به عنوان "مقدس ترین نقطه خاک آمریکا" یاد می شود.

  سالانه بیش از 4 میلیون نفر از این گورستان بازدید می کنند و در روزهای مهمی چون روز کهنه سربازان و روز بزرگداشت کشته شدگان جنگ های جهانی اول و دوم، هر ساله مراسم مهمی با حضور مقام های عالیرتبه و گاه رئیس جمهوری آمریکا در آرلینگتون برگزار می شود.

 • اگر چه از احداث گورستان آرلینگتون بیش از 150 سال می گذرد، اما این مکان تنها پس از دفن جان اف کندی بود که شهرتی جهانی یافت.

  به گفته جنیفر لینچ، از روابط عمومی پنتاگون، پس از دفن جان اف کندی، رئیس جمهوری محبوب آمریکا در سال 1963، تعداد بازدید کنندگان آرلینگتون دو برابر شده است.

  قبر جان اف کندی و برخی از اعضای خانواده او، در پایین بنایی که "خانه آرلینگتون" نام دارد، قرار گرفته و همیشه یک مشعل آتش تحت عنوان "شعله جاودانه" بالای قبر او در حال سوختن است.

 • با توجه به وسعت این گورستان و واقع شدن آن در نزدیکی مهمترین نهادها و ساختمان های دولتی مانند کاخ سفید، پارلمان و پنتاگون، هزینه های نگهداری از آرلینگتون هر سال بیشتر می شود.

  اگر چه نگهداری و توسعه گورستان آرلینگتون، یکی از وظایف همیشگی وزارت دفاع آمریکا محسوب می شود، اما بسیاری از مخالفان جنگ، با انتقاد از رونق همیشگی "تجارت اسلحه و جنگ افزار" در ایالات متحده و "تمایل بنیادین" برخی از جناح های سیاسی در این کشور به "جنگ" می گویند که "آرلینگتون هم بالاخره روز پر خواهد شد. بعد از آن چه؟"

  برای دیدن گزارش ویدئویی از گورستان آرلینگتون، لطفا به صفحه ویدئو وبسایت بی‌بی‌سی فارسی مراجعه کنید.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.