اعتراضات روستاییان چینی به غصب زمین قانونی دانسته شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption روستاییان مقامات محلی را به غصب زمین هایشان متهم کردند

در چین بازرسان رسیدگی به اعتراضات اخیر ساکنان روستای ووکان علیه غصب زمین های آنها توسط مقامات محلی گفته اند که این روستاییان قانونا می توانند در این باره شکایت کنند.

در اوایل ماه جاری، ساکنان روستای ووکان، مقامات محلی را متهم کردند که به طور غیرقانونی، زمین های آنها را غصب کرده اند.

براساس گزارش ها، حال گفته می شود که بازرسان اعزامی از استان گوانگدونگ از طریق رسانه های رسمی چین نگرانی ساکنان روستای ووکان را در این باره به حق دانسته اند و گفته اند روستاییان می تواند دراین باره شکایت کنند.

خبرگزاری شین هوا، به نقل از بازرسان گفته است که یک شرکت دولتی بیش از میزان تایید شده، اقدام به در اختیار گرفتن زمین در روستای ووکان کرده است.

تنش ها و تظاهرات در روستای ووکان زمانی در اوایل ماه جاری آغاز شد که جمعیت خشمگین به ساختمان های دولتی حمله کرده و با پلیس درگیر شدند.

روستائیان با شعارهای " مرگ بر مقامات فاسد" علیه مقامات محلی دست به تظاهرات زدند.

مرگ یک روستایی در بازداشتگاه پلیس، باعث افزایش تنش در روستای ووکان شد.

این فرد که به اتهام نقش داشتن در آشوب‌ و اغتشاش‌ خشونت آمیز بازداشت شده بود، در بازداشتگاه پلیس درگذشت.

مقامات محلی استان گوانگدونگ گفته‌اند که این فرد در سومین روز بازداشت در اثر حمله قلبی درگذشت اما مردم روستا می گویند که این فرد مورد ضرب و جرح پلیس قرار گرفته بود.

چندی پیش هو جینتائو، رئیس جمهوری چین در سخنرانی خود به مناسبت نودمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست هشدار داد که فساد در این حزب ممکن است به قیمت از دست دادن حمایت مردم تمام شود.

حزب کمونیست چین از سال ها پیش برنامه‌ای را برای مبارزه با فساد مالی و اداری آغاز کرده و تا کنون چندین مقام ارشد این حزب به دلیل دست داشتن در فساد دولتی اعدام شده‌اند.

مطالب مرتبط