توئیتر همسر مرداک قلابی بود

همسر روپرت مرداک و اطرافیانش از وی در برابر مهاجم دفاع کردند حق نشر عکس BBC World Service
Image caption همسر روپرت مرداک و اطرافیانش از وی در برابر مهاجم دفاع کردند

توئیتر ویندی دینگ همسر روپرت مرداک، امپراطور رسانه ای، به او تعلق ندارد. نیوز اینترنشنال، یکی از شرکت های رسانه ای آقای مرداک، امروز (سوم ژانویه- ۱۳ دی) با انتشار بیانبه ای گفت همسر روپرت مرداک صاحب آن حساب توئیتر نیست.

این حساب کاربری شامگاه دوشنبه به اسم خانم دینگ آغاز به کار کرد و نزدیک به ده هزار نفر دنبال کننده پیدا کرد. شرکت توئیتر حساب کاربری افراد شناخته شده را برای اطمینان از عدم سوء استفاده از نامشان مورد تایید قرار می دهد. این شرکت به بی بی سی گفت در مورد نحوه تایید حساب ها صحبت نخواهد کرد ولی می پذیرد که در مورد حساب کاربری همسر آقای مرداک مرتکب اشتباه شده است.

فردی که این حساب قلابی را راه اندازی کرده گفته فعلا هویت خود را فاش نخواهد کرد اما پذیرفته که این حساب را به اسم خانم دینگ منتشر کرده است. او اظهار امیدواری کرد هزاران دنبال کننده این حساب، به خاطر این دروغ این صفحه را ترک نکنند.

او همچنین این شایعه که او همان مردیست که در جلسه پارلمان بریتانیا به آقای مرداک یک بشقاب پر از کف ریش تراش پرت کرد، را تکذیب کرد.

نام خانم دینگ پس از حمله یک مرد معترض به همسرش در جریان یک جلسه تحقیق و تفحص پارلمان بریتانیا در مورد شنود تلفن تعدادی از شهروندان توسط یکی از رسانه های شرکت آقای مرداک، بر سر زبان ها افتاد.

این فرد معترض قصد داشت با پرتاب "خمیر ریش تراشی" به آقای مرداک او را تحقیر کند که با واکنش فوری خانم دینگ رو به رو شد. پلیس این فرد را بازداشت کرد. جلسه پرسش از روپرت مرداک بعد از یک وقفه ۱۵ دقیقه ای ادامه پیدا کرد.

این تحقیقات در پارلمان بریتانیا در پی آن آغاز شد که گزارشها نشان داد که هفته نامه "نیوز آو در ولد" (The News of the World) برای تهیه خبر و گزارش، پیام های تلفنی افراد صاحب نام را به طور غیرقانونی شنود می کرده است.

این روزنامه در ماه آوریل به هک کردن پیامگیرهای تلفنی اعتراف کرد. این اعتراف پس از سال ها شایعه که این کار به طور گسترده و بارها تکرار شده است، و در پی فشار شدید کسانی که گمان می کردند قربانی این شنودها بوده اند، صورت گرفت.

کلایو گودمن، یکی از دبیران ستون امور دربار هفته نامه نیوز آو د ورلد در ژانویه سال ۲۰۰۷ به مدت ۴ ماه زندانی شد و گلن مولکیر، کارآگاه خصوصی، نیز پس از اعتراف به شنود پیام های تلفنی مشاوران دربار ۶ ماه به زندان افتاد.

مطالب مرتبط