انتقاد چین از استراتژی جدید نظامی آمریکا

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

رسانه های چین به انتقادات خود از استراتژی دفاعی جدید آمریکا شدت داده اند.

یکی از فرماندهان ارشد ارتش چین در مقاله ای در روزنامه حزب کمونیست آن کشور، آمریکا را به ایجاد تنش در شرق آسیا متهم کرد.

دریادار یی یانگ گفته است چین و ایران هدف اظهارات این هفته باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، در مورد توسعه حضور نظامی آمریکا در آسیا بودند.

خبرنگار بی بی سی در چین می گوید از آنجا که این مقاله در چنین روزنامه مهمی و در صفحه اول آن چاپ شده، باید مورد تایید بالاترین سطوح قدرت در چین باشد.

روزنامه حزب کمونیست چین از دولت آن کشور خواسته است که به مقابله با اقدامات آمریکا بپردازد و با تقویت توان حمله دور برد خود اثر بازدارندگی آمریکا را تقویت کند.

آمریکا گفته است چین نباید نگران استراتژی جدید دفاعی آن کشور باشد.

باراک اوباما روز پنجشنبه (۵ ژانویه ۲۰۱۲) با حضور در ساختمان وزارت دفاع آمریکا، برنامه تغییرات استراتژیک در امور نظامی آن کشور را اعلام کرد.

با بازبینی بودجه وزارت دفاع آمریکا، هزاران نظامی از کار برکنار خواهند شد تا کاهش شدید بودجه پنتاگون، وزارت دفاع، جبران شود. پنتاگون ظرف ده سال آینده با کاهش ۴۵۰ میلیارد دلاری بودجه اش مواجه است.

در حالی که شمار نیروهای زمینی ارتش آمریکا کم خواهد شد، این کشور نیروی دریایی و هوایی خود را در منطقه آسیا تقویت خواهد کرد.

لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا پاییز گذشته گفته بود که منطقه آسیا نقطه کانونی استراتژی نظامی آینده آمریکا خواهد بود که هدفش کنترل ارتش کشورهایی مانند چین است، زیرا منطقه اقیانوس آرام برای آمریکا دارای "اولویت کلیدی" است.

مطالب مرتبط