کره شمالی "تولد" رهبر جدیدش را جشن گرفت

حق نشر عکس Reuters
Image caption در فیلم مستندی که از تلویزیونی دولتی کره شمالی پخش شد، رهبر جدید این کشور به عنوان فرمانده کل ارتش تصویر می‌شود

کره شمالی با پخش فیلم مستندی درباره کیم جونگ اون، رهبر جدید آن کشور، از تلویزیون دولتی، آنچه را که تولد او خوانده شده، جشن گرفته است.

در این فیلم، کیم جونگ اون به عنوان فرمانده کل ارتش کره شمالی تصویر می‌شود که سوار بر تانک، در حال بازدید از نیروهای نظامی است و به آنها سلام نظامی می‌دهد.

آنچه که در این فیلم به تصویر کشیده شده است، نشان می‌دهد که او از سال ۲۰۰۹ میلادی به عنوان جانشین رهبر پیشین کره شمالی در نظر گرفته شده بود. از جمله در بخشی از تصاویر، کیم جونگ اون در کنار پدرش کیم جونگ ایل دیده می‌شود که در حال نظاره پرتاب یک موشک هستند.

هنوز مشخص نیست که کیم جونگ اون چند سال دارد، ولی گفته می‌شود که سن او چیزی کمتر از سی سال است.

لوسی ویلیامسون، خبرنگار بی‌بی‌سی در سئول، می‌گوید که جامعه کره شمالی همواره رهبر خود را ستایش کرده است و مرگ کیم جونگ ایل در روز ۱۷ دسامبر، نوعی خلاء در این کشور را به دنبال داشت، هرچند به گفته خبرنگار ما، کمتر از یک ماه بعد از مرگ رهبر پیشین، رسانه دولتی کره شمالی در حال پر کردن این خلاء احتمالی است.

"مردی با زیرکی نظامی"

در فیلم مستندی که از تلویزیون دولتی کره شمالی پخش شد، کیم جونگ اون در حالی که در یک تانک نظامی است، دیده می‌شود.

او همچنین در کنار پدرش و در حال دست دادن با مقامات رسمی کره شمالی، در یک مرکز کنترل ماهواره‌ای دیده می‌شود. این تصاویر به آوریل سال ۲۰۰۹ میلادی که کره شمالی یک موشک را آزمایش کرد، مربوط می‌شود.

در این فیلم مستند همچنین کیم جونگ اون در حال بازدید از یک کارخانه دیده می‌شود در حالی که با مسئولان کارخانه در حال گفت‌وگو است و بر روند کار نظارت می‌کند.

سایت‌های وابسته به دولت کره شمالی، رهبر جدید این کشور را فردی توصیف کرده‌اند که هوشمندی یک مرد بزرگ را به همراه شایستگی فوق‌العاده و استعداد و زیرکی نظامی دارد.

کیم جونگ اون به دنبال مرگ پدرش، "رهبر معظم حزب، دولت و ارتش" نامیده شد.

مطالب مرتبط