جری ینگ از بنیانگذاران یاهو کناره گیری کرد

جری ینگ حق نشر عکس AFP
Image caption آقای ینگ در سال ۱۹۹۵ یاهو را همراه با دیووید فیلو پایه گذاری کرد

جری ینگ از بنیانگذاران جستجوگر اینترنتی "یاهو" از هیئت مدیره آن کناره گیری کرده است.

آقای ینگ که در سال ۱۹۹۵ کمپانی یاهو را همراه با دیووید فیلو پایه گذاری کرد، مدیریت این شرکت را از ژوئن سال ۲۰۰۷ تا ژانویه سال ۲۰۰۹ برعهده داشت.

استعفای آقای ینگ فقط دو هفته پس از استخدام اسکات تامسون، مدیر سابق شرکت پی پل (PayPal)، به عنوان مدیر عامل شرکت یاهو اعلام شده است.

اقدام سال ۲۰۰۸ آقای ینگ، در رد پیشنهاد ۴۷ میلیارد دلاری شرکت مایکروسافت برای خریداری یاهو، باعث خشم برخی از سهامداران شده بود.

ارزش شرکت یاهو در حال حاضر ۲۰ میلیارد دلار است.

آقای ینگ همچنین از هیئت مدیره شرکتهای "یاهو ژاپن" و " گروه علی بابا" هم استعفا داده، و گفته است: " وقت آن رسیده است که من علایق دیگری را خارج از یاهو دنبال کنم."

اما او همزمان حمایت خود را از مدیریت شرکت یاهو اعلام کرده است.

او گفت: "من از انتخاب آقای اسکات تامسون به عنوان مدیر عامل جدید بسیار خوشحالم. امیدوارم او با همکاری تمامی مدیریت، این شرکت را به آینده ای پرهیجان و موفق سوق دهد."

ارزش سهام شرکت یاهو در ساعات اضافه بر سازمان ۳.۴ درصد افزایش یافت.

برخی از تحلیلگران آقای ینگ را مانعی در راه فروش و یا تغییرات ساختاری در این شرکت دانسته اند.

برت هاریس از شرکت "گابلو" می گوید: "این اتفاق مثبتی است و گزینه های بهتر و غیر احساسی تری را برای استراتژی شرکت بوجود می آورد. این همچنین برای رئیس جدید هم بهتر است. لااقل از تعداد کسانی که با روشهای قدیمی خود از پیشبرد اهداف جدید جلوگیری می کردند، یک نفر کم شده."

علاوه بر ترک هیئت رئیسه، آقای ینگ عنوان "رئیس یاهو" را هم از دست می دهد.

روی بوستوک، رئیس هیئت مدیره یاهو گفته: "ما به تصمیم آقای ینگ احترام می گذاریم، اما متاسفیم که دیگر از دیدگاهها و توصیه های او نمی توانیم بهره بگیریم."

مطالب مرتبط