۱۲۰ مفقود پس از غرق شدن کشتی در گینه

محل حادثه حق نشر عکس NA
Image caption کشتی در سواحل شمالی گینه نو دچار حادثه شد

جستجو برای یافتن ۱۲۰ سرنشین یک کشتی مسافربری که روز پنجشنبه در ساحل شمالی پاپوآ گینه نو غرق شده ادامه دارد.

تا کنون ۲۳۸ نفر از آب بیرون کشیده شده اند. بیشتر نجات یافتگان به شهر لائه منتقل و برای مداوا به بیمارستان فرستاده شده اند.

آلن مک لی، رییس اطاق بازرگانی لائه به خبرگزاری های استرالیا گفت: "هیچ کدام از آنها به طور جدی مجروح نشده بودند. اما اغلب شوکه شده بودند و سردشان بود."

جستجوی باقی افراد مفقود، که بیشتر آنها دانش آموز هستند همچنان ادامه دارد. امدادگران نگرانند بقیه مسافران در کشتی گرفتار شده باشند.

کشتی رابول کویین، که متعلق به شرکت رابول در گینه است، در ۱۶ کیلومتری ساحل در شرق شهر لائه غرق شد. شرکت رابول گفته این کشتی ۳۵۰ نفر مسافر و ۱۲ خدمه داشته است.

خبرگزاری های استرالیا گزارش کرده اند که بستگان مسافران مفقود از بی اطلاعی درباره وضعیت عزیزانشان عصبانی شده و به دفتر این شرکت در شهر کیمبه سنگ پرتاب می کردند. پلیس کارکنان این شرکت را به مکانی نامشخص منتقل کرده است.

نجات یافتگان به امدادگران گفته بودند کشتی قبل از غرق شدن با امواج بزرگی برخورد کرده. مسافران با گرفتن قسمتهایی از کشتی که در آب معلق بوده، توانستند تا رسیدن قایق های تجاری به محل، زنده بمانند.

شرکت مسئول این کشتی گفته دلیل حادثه هنوز مشخص نیست. گفته می شود کشتی رائول کویین قبل از غرق شدن با کشتی دیگری در تماس بوده، اما وضعیت اضطراری گزارش نکرده است.

این کشتی مسیر بین کیمبه و لائه را می پیموده. مسیری که یازده سال است به طور مرتب هر هفته طی می کرده.

مطالب مرتبط