ویتنی هیوستون، خواننده و بازیگر مشهور درگذشت

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

ویتنی هیوستون، خواننده و بازیگر ۴۸ ساله آمریکایی درگذشت.

یک سخنگوی خانواده هیوستون ضمن تائید این خبر به خبرگزاری رویترز گفت:"متاسفانه حقیقت دارد."

هیوستون با ترانه های پرفروشی مثل I Will Always Love You و Saving All My Love For You ، از درخشانترین خوانندگان زن جهان به شمار می رفت.

اما در سالهای بعدی، کارنامه هنری هیوستون بواسطه مصرف مواد مخدر و زندگی زناشویی پر تنش با خواننده ای به نام بابی براوون، تحت الشعاع قرار گرفت.

مارک روزن، یک سخنگوی پلیس لس آنجلس به خبرنگاران گفت:" در ساعت ۳:۵۵ دقیقه بعد از ظهر، در هتل بـورلی هیلتون، مرگ ویتنی هیوستون تائید شده است."

هیوستون فعالیت هنری خود را از خوانندگی در سبک های کلیسایی و سول آغاز کرد. مادر او، سیسی هیوستون، خواننده موسیقی کلیسایی بود و دایون وورویک، خواننده، هنرپیشه و مجری مشهور تلویزیون آمریکا، دختر عمه او بود. خود ویتنی نیز دخترخوانده آریثا فرنکلین، از مشاهیر بزرگ آواز و موسیقی معاصر آمریکا بود.

حق نشر عکس NA
Image caption ویتنی هیوستون در سن ۴۸ سالگی درگذشت

ویتنی هیوستون سالهای اولیه زندگی را در نیوجرسی گذراند و همانجا خوانندگی در کلیسا را فراگرفت. او سپس فعالیت هنری خود را با خوانندگی در کلوپ های شبانه نیویورک ادامه داد و قبل از امضای نخستین قرارداد موسیقی اش با شرکت آریستا، مدتی نیز به عنوان مدل کار کرد.

اوج موفقیت هنری ویتنی هیوستون مصادف بود با دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ میلادی. در آن سالها، ترانه های او بارها رتبه اول پرفروش ترین ترانه های بازار را کسب کردند و جوایز زیادی به هیوستون تعلق گرفت.

پل گامباچینی، منتقد موسیقی به بی بی سی گفت، هنرمندان زیادی همچون ماریا کری و کریستینا آگویلرا سعی کرده اند اجراهای فوق العاده فنی هیوستون را بازآفرینی کنند، اما هیچ یک از آنها موفق نشده به خوبی خود او ظاهر شود.

ویتنی هیوستون همچنین با بازیگری در فیلمهایی همچون "بادی گارد" و "در انتظار بازدم" در عرصه سینما نیز تجارب موفقی کسب کرد.

در سالهای اخیر، مصرف مواد مخدر به صدای او که روزی در زمره بهترین های موسیقی پاپ به شمار می رفت، صدمه جدی زد.

در سال ۲۰۰۲، ویتنی هیوستون در مصاحبه ای با داین سویر گفت:"بزرگترین اهریمن خود منم. من یا بهترین دوست خودم هستم، یا بدترین دشمن خودم."

انتظار می رود مرگ ویتی هیوستون، مراسم اعطای جوایز موسیقی "گرمی" که قرار است روز یکشنبه (۱۲ فوریه) در شهر لس آنجلس برگزار شود را تحت الشعاع قرار دهد.

مطالب مرتبط