مرگ ویتنی هیوستون در آستانه اهدای جوایز گرمی

حق نشر عکس AFP
Image caption علت مرگ خانم هیوستون در حال بررسی است

با انتشار خبر درگذشت ویتنی هیوستون، در روز یکشنبه، ۱۲ فوریه، چهره‌های شناخته‌شده و هنرمندان عرصه موسیقی، به این خواننده و بازیگر ۴۸ ساله آمریکایی ادای احترام کرده‌اند.

ویتنی هیوستون در زمان مرگ در اتاقش در هتلی در بورلی هیلز به سر می‌برد. علت مرگ او در حال بررسی است.

برخی منابع خبری در لوس‌آنجلس گزارش داده‌اند که جسد خانم هیوستون در وان حمام اتاق هتل پیدا شده است.

پلیس بعد از تایید خبر مرگ ویتنی هیوستون در اولین ساعات بامداد روز یکشنبه جسد او را از هتل خارج کرد.

گزارش شده است که ساعاتی پیش از انتشار خبر مرگ خانم هیوستون، او در حال ترک یک رستوران در لس‌آنجلس دیده شده است.

ویتنی هیوستون قرار بود در مراسم اهدای جوایز گرمی در عصر روز یکشنبه، ۱۲ فوریه، شرکت کند و گفته می‌شود که در زمان مرگ، در حال آماده شدن برای شرکت در مهمانی ویژه پیش از مراسم اصلی اهدای جوایز گرمی بود.

این مهمانی در هتل بورلی‌هیلتون، هتل محل اقامت او، برگزار می‌شد.

مارک روزن، سخنگوی پلیس بورلی‌هیلز به بی‌بی‌سی گفته است که وقتی پلیس پس از تماس تلفنی مسئولان هتل، در ساعت ۱۵ و ۴۳ دقیقه به وقت محلی، خود را به محل رساند، هتل و اطراف آن مملو از خبرنگاران و چهره‌های شناخته‌شده و معروف بود.

بر اساس گزارش‌ها، امدادگرانی که در هتل حضور داشتند، قبل از رسیدن نیروی پلیس، سعی کرده‌اند کمک‌های لازم را ارائه و ویتنی هیوستون را احیا کنند، ولی اقداماتشان نتیجه‌ای نداشت و ساعت ۱۵ و ۵۵ دقیقه به وقت محلی، مرگ او رسما اعلام شد.

بری گوردی، بنیانگذار موسسه موتاون، گفته است که هیوستون هنرمندی متحیرکننده بود که دانش و فهم قابل توجهی از هنر موسیقی داشت.

حق نشر عکس Getty
Image caption ویتنی هیوستون در هتل بورلی هیلتون درگذشت

آریثا فرنکلین، از ترانه سرایان شناخته‌شده و مادرخوانده ویتنی هیوستون، گفته است که خبر مرگ ویتنی برایش تکان‌دهنده بوده و حتی نمی‌تواند در این باره صحبت کند. او گفت که باور نمی‌کند خبرهایی که می‌شنود واقعیت داشته باشد.

رئیس شرکت برگزارکننده مراسم گرمی هم گفته است که برگزارکنندگان گرمی در حال برنامه‌ریزی برای ادای احترام به ویتنی هیوستون در مراسم اهدای جوایز در بعد از ظهر روز یکشنبه، ۱۲ فوریه، هستند.

چندین ترانه ویتنی هیوستون در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ میلادی به پرفروش‌ترین ترانه‌های روز تبدیل شدند. او برنده ۶ جایزه گرمی است.

ویتنی هیوستون در چند فیلم از جمله "بادی گارد" و "در انتظار بازدم" هم ایفای نقش کرده است.

او زندگی زناشویی پر تنشی با بابی براوون، خواننده آمریکایی داشت و در نهایت در سال ۲۰۰۷ میلادی از او جدا شد.

ویتنی هیوستون همچنین تا مدت‌ها به دلیل مصرف مواد مخدر و الکل با مشکلاتی دست به گریبان بود و در سال‌های اخیر چند کنسرت خود را لغو کرده بود.

مطالب مرتبط