شهر حمص، صحنه سنگین‌ترین گلوله‌باران ارتش سوریه

شهر حمص زیراتش  توپخانه ارتش سوریه حق نشر عکس AFP
Image caption شهر حمص زیر آتش توپخانه ارتش سوریه

مخالفان دولت سوریه می گویند که امروز (سه شنبه ۲۱ فوریه ) دست کم پنجاه نفر در در شهر حمص به دست نیروهای امنیتی کشته شده اند که اکثرا منجمله دو کودک زیر آتش شدید توپخانه در منطقه باباعمرو جان خود را از دست داده اند.

به گفته خبرنگار بی بی سی، شدت این حملات بی سابقه بوده است و تقریبا هر دقیقه چند گلوله توپ به نقاط مختلف شهر اصابت می کند.

گزارش هایی که از داخل حمص بدست رسیده حاکی است که بیمارستان این شهر هدف قرار گرفته و تصاویر بدست رسیده تانک های ارتش را در حال حرکت در مناطق مختلف شهر را نشان می دهد.

گفته می شود که صدها تن از نیروهای ارتش آزاد سوریه در باباعمرو بسر می برند.

به گفته یکی از فعالان مخالف دولت، در باباعمرو آتش بی وقفه توپخانه جان شهروندان بی دفاع را بشدت در معرض خطر قرار داده است و آنها باید هر چه زودتر این منطقه را ترک کنند.

در همین حال روسیه که دو هفته پیش همراه با چین قطعنامه محکومیت بشار اسد در شورای امنیت سازمان ملل متحد را وتو کرده بود، پیشنهاد کرده است که سازمان ملل متحد باید برای هماهنگ سازی تحویل مواد کمکی نماینده ای را به سوریه اعزام دارد.

از سوی دیگر، سناتور جان مک کین از حزب جمهوریخواه آمریکا که سرگرم دیدار از مصر است، گفته است آمریکا و متحدانش باید راهی برای مسلح کردن نیروهای مخالف دولت سوریه بیابند.

در این میان صلیب سرخ جهانی خواستار آتش بس به منظور رساندن مواد کمکی دارویی و غذایی به مناطقی شده است که در حملات نیروهای دولتی سوریه بیشترین آسیب را دیده اند.

مطالب مرتبط