هوگو چاوز باید دوباره جراحی شود

هوگو چاوز، رئیس جمهوری ونزوئلا حق نشر عکس Getty
Image caption بیماری سرطان آقای چاوز و نیاز دوباره او به جراحی خیلی زود در رسانه های آمریکا به خبری فوری تبدیل شد

هوگو چاوز، رئیس جمهوری ونزوئلا که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کند، باید برای مداوا دوباره تحت عمل جراحی قرار گیرد.

آقای چاوز که تنها ۵۷ سال سن دارد، سال گذشته نیز ناچار شد که برای خارج کردن تومور سرطانی دو بار به کوبا سفر کند.

خبر جراحی دوباره آقای چاوز در حالی منتشر می شود که او چند ماه پیش و پس از آخرین سفر درمانی خود به کوبا گفته بود که مداوای او تکمیل شده و خطر سرطان برطرف شده است.

اما در همان ایام هم پزشکی که خود را طبیب خانواده چاوز معرفی کرده بود گفت که بیماری هوگو چاوز وخیم تر از آنست که اعلام می شود و او حداکثر برای دو سال دیگر زنده خواهد بود.

اظهار نظری که این پزشک را ناچار به ترک ونزوئلا کرد.

اگر چه پس از این اظهار نظر تیمی از پزشکان که گفته شد پزشکان اختصاصی آقای چاوز هستند، در تلویزیون ونزوئلا حاضر شدند و اظهارات دکتر سالوادور ناوارت را رد کردند.

بیماری سرطان آقای چاوز و نیاز دوباره او به جراحی خیلی زود در رسانه های آمریکا به خبری فوری تبدیل شد.

شاید اطلاع رسانی ناکافی و پنهان کاری دولت ونزوئلا و اظهارات خود آقای چاوز در این باره یکی از علت های این توجه همگانی به وضعیت جسمی او شده است.

آقای چاوز حتی در اظهار نظری جنجالی گفته بود که مدرکی در دست ندارد اما باعث شگفتی خواهد بود اگر روزی مشخص شود که آمریکا رهبران کشورهای مخالف خود در آمریکای لاتین را با استفاده از فناوری جدیدی به سرطان مبتلا می کند.

اظهار نظری که با واکنش کاخ سفید روبرو شد و آمریکا آن را بی اساس و واهی خواند.

همزمان تصاویری که از آقای چاوز در هفته های اخیر در ر سانه ها منتشر شده نشان از تغییر محسوس وضعیت جسمی و ظاهری او پس از ابتلا به سرطان دارد.

مطالب مرتبط