گردهمایی هزاران تن به حمایت از ولادیمیر پوتین

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption تجمع هزاران تن از هواداران ولادیمیر پوتین در استادیوم لوژنیکی مسکو

هزاران تن از هواداران ولادیمیر پوتین، نخست وزیر روسیه، در استادیوم لوژنیکی مسکو گرد آمدند تا حمایت خود از نامزدی دو باره او برای انتخابات ریاست جمهوری را نشان دهند.

استادیوم هفتاد و هشت هزار نفری لوژنیکی از جمعیتی موج می زد که عکسها و پلاکاردهایی به هواداری از نخست وزیر روسیه در دست داشتند. به گفته پلیس، بیش از ۱۳۰ هزار نفر در این استادیوم جمع شده بودند .

هواداران ولادیمیر پوتین این تجمع را تحت شعار "دفاع از کشور" و هم زمان با سالگرد روز موسوم به "مدافعان سرزمین پدری" تشکیل داده بودند .

سازمان دهندگان این همایش سعی کرده بودند که از ولادیمیر پوتین تصویر یک رهبر ملی ترسیم کنند اما دو کارگر راه آهن به خبرنگار بی بی سی گفتند که به دستور مدیران خود به این تجمع آمده اند و یک گروه از دانشجویان هم مدعی شدند که به آن ها پول داده شده بود تا به یک جشنواره، و نه یک همایش سیاسی، بروند.

ولادیمیر پوتین خطاب به هوادارانش در استادیوم لوژنیکی گفت که روسیه در معرض خطر مداخله قرار دارد.

او همچنین گفت: "ما به هیچ کسی اجازه دخالت در امور خود را نمی دهیم و نخواهیم گذاشت که اراده دیگران برما تحمیل شود زیرا ما دارای اراده خود هستیم. ما ملتی پیروزیم. این در ژن ماست."

نخست وزیر روسیه سپس از هواداران خود خواست که نگاهشان به خارج از روسیه نباشد و به سرزمین مادری خود خیانت نکنند.

مخالفان آقای پوتین از این که او این سخنرانی انتخاباتی خود را در روز "مدافعان سرزمین پدری" برگذار کرده است ابراز نارضایتی کرده اند.

ناظران امور روسیه می گویند انتظار دارند که آقای پوتین برنده انتخابات ریاست جمهوری آتی اعلام شود.

مطالب مرتبط