پزشکان بریتانیا در خصوص اقدام اعتصابی تصمیمگیری خواهندکرد

به روز شده:  07:04 گرينويچ - شنبه 25 فوريه 2012 - 06 اسفند 1390

انجمن پزشکی بریتانیا، اتحادیه صنفی پزشکان این کشور، یک جلسه اضطراری برگزار کرده است تا در خصوص آغاز جریان رای گیری از پزشکان برای اعتصاب تصمیمگیری کند.

آخرین و تنها باری که انجمن پزشکی بریتانیا برای اعتصاب پزشکان رای گیری کرده بود در سال ۱۹۷۵، یعنی ۳۷ سال پیش بوده است.

اختلاف پزشکان با دولت بر سر تغییرات در کسور بازنشستگی آنهاست. بر اساس تغییراتی که دولت بریتانیا می خواهد اعمال کند، پزشکان باید تا سقف ۱۴.۵ در صد از حقوق خود را به صندوق بازنشستگی واریز کنند.

سن بازنشستگی پزشکان هم، به موجب طرح دولت، به ۶۸ سال افزایش خواهد یافت.

با این که دولت بریتانیا گفته است که ادامه وضعیت موجود به لحاظ اقتصادی ممکن نیست، انجمن پزشکی بریتانیا گفته است که عصبانیت از طرح افزایش سهم بازنشستگی پزشکان بسیار گسترده است.

این انجمن می گوید دو سوم پزشکانی که به یک نظرسنجی پاسخ داده اند، گفته اند در صورت افزایش یافتن سهم بازنشستگی، آماده یک حرکت اعتصابی هستند.

انجمن پزشکی بریتانیا که یکصد و سی هزار عضو دارد، گفته است که خواستار ادامه گفتگو با دولت بوده است اما دولت به درخواست گفتگو پاسخ نداده است.

اندرو لنزلی، وزیر بهداری بریتانیا، گفته است که افزایش سهم پرداختی پزشکان برای صندوق بازنشستگی یک افزایش منصفانه بوده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.