ارتش سوریه حمص و چند شهر استان ادلب را گلوله باران کرد

درگیری ها در ادلب حق نشر عکس AFP
Image caption شهر ادلب در جریان ناآرامی‌های سوریه شاهد درگیری‌های خونین بوده است

در حالی که گلوله باران شهر حمص ادامه دارد، ارتش سوریه حملات تازه‌ای را علیه چندین شهر در استان ادلب در شمال غرب این کشور آغاز کرده است.

یک خبرنگار بی‌بی‌سی می گوید که سربازان ارتش سوریه بنش و چند شهر کوچک دیگر در نزدیکی شهر ادلب را با گلوله های توپ، خمپاره و سلاح های ضدهوایی زیر آتش گرفته اند.

مخالفان دولت سوریه می گویند که حملات به شهر حمص هم ادامه دارد.

این در حالی است که رئیس جمهوری فرانسه گفته بود نشانه هایی از یافته شدن راه حلی برای خارج کردن روزنامه نگاران مجروح غربی از این شهر دیده شده است.

گزارش ها از حملات نیروهای امنیتی سوریه به مناطق تحت کنترل مخالفان در چند شهر استان ادلب، از جمله سرمین، معرة النعمان و بنش حکایت دارد.

یان پنل، خبرنگار بی‌بی‌سی که در شمال سوریه حضور دارد می گوید که ساکنان شهر بنش که در چند هفته اخیر تحت کنترل ارتش آزاد سوریه و ارتش آزادیبخش سوریه بوده است، امروز صبح با صدای گلوله باران از خواب بیدار شدند.

ارتش با سلاح های ضد هوایی به سوی شهر تیراندازی کرد و سربازان نیروی زمینی در حاشیه شهر مستقر شدند.

خبرنگار اعزامی بی‌بی‌سی می گوید که گلوله باران کاملا بی هدف بود و بیشتر گلوله ها به جای مواضع مخالفان مسلح به مناطق مسکونی اصابت می کرد.

کمیته هماهنگی محلی، گروه مخالفی که اعتراضات را سازماندهی و ثبت می کند، اعلام کرد که شهرهای سرمین و سراقب هم که در نزدیکی بنش قرار دارند، گلوله باران شده اند.

به گفته این گروه، شهر معرة النعمان در کنار شهر ادلب هم مورد حمله قرار گرفته و تانک های ارتش از جنوب وارد شهر شده اند.

کمیته هماهنگی محلی اعلام کرده است که در طول روز دوشنبه مجموعا ۳۰ نفر در سراسر کشور به دست نیروهای امنیتی کشته شده اند.

مطالب مرتبط