پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

عصر وحشت

خشونت سیاسی همواره در طول تاریخ وجود داشته اما در اواخر دهه 1960 میلادی، از دل این خشونت‌ها تروریسم بصورت امروزی بیرون آمد. تروریست‌ها که به قدرت رسانه ها پی برده بودند، حمله به غیرنظامیان و هواپیماربائی را آغاز کردند و عصر وحشت زائیده شد.

در این مجموعه چهار قسمتی، پیتر تیلور خبرنگار بی بی سی، مهمترین وقایع تروریستی جهان تا قبل از حمله یازدهم سپتامبر 2001 به نیویورک و واشنگتن را بررسی می‌کند.

قسمت اول این مجموعه اختصاص به داستان انتبه دارد. در سال 1976 هواپیمای مسافربری ایرفرانس در مسیر تل‌آویو به پاریس ربوده شد و در فرودگاه انتبه در اوگاندا فرود آمد. در این برنامه خواهید دید که چگونه کماندوهای اسرائیلی شبانه به انتبه حمله کردند و با کشتن تمام هواپیماربایان فلسطینی، گروگان‌ها را آزاد کردند.

در قسمت دوم بمب‌گذاری انیسکیلن در ایرلند شمالی که اولین حمله تروریست‌های ایرلندی به غیرنظامیان بود را خواهید دید.

ربودن هواپیمای ایرفرانس در الجزیره در سال 1994 داستان قسمت سوم این مجموعه است. تروریست‌ها تصمیم داشتند از این هواپیما به عنوان بمب استفاده کنند و آن را به قلب پاریس بکوبند اما کماندوهای ورزیده فرانسوی این اجازه را به آنها ندادند.

و بالاخره قسمت چهارم مجموعه اختصاص دارد به ظهور علنی القاعده با حمله به سفارتخانه های آمریکا در نایروبی و دارالسلام در سال 1994. با این حمله جهانیان با القاعده و اسامه بن لادن آشنا شدند.

از شما دعوت مي كنيم به تماشاي اين مجموعه بنشينيد و ما را از نظرات خود آگاه کنید.

با ما از طریق صفحه فیس‌بوک بخش دوبلاژ facebook.com/bbcpersian.dubbing و یاآدرس ایمیل Doublage@bbc.co.uk در ارتباط باشید و نظرات و پیشنهادهای خود را در میان بگذارید.

*ممکن است هنگام پخش خبر فوری، زمان پخش این برنامه بدون اعلام قبلی تغییر کند.