تلاش صلیب سرخ برای دسترسی به باباعمرو ادامه دارد

حق نشر عکس Reuters
Image caption زخمی های باباعمرو در بیمارستان

صلیب سرخ جهانی که برای سومین روز پیاپی نتوانسته است به محله باباعمرو در شهر حمص دسترسی پیدا کند، کمک به ساکنان فراری از این منطقه را آغاز کرده است.

صلیب سرخ امروز یکشنبه ۴ مارس (۱۴ اسفند) بار دیگر مذاکره با مقامات سوریه را برای رساندن کمک به بابا عمرو از سر گرفته است.

کاروان صلیب سرح که شامل هفت کامیون کمک‌ و تدارکات مورد نیاز آسیب‌دیدگان است، از روز جمعه در شهر حمص متوقف شده است.

مقامات سوری به مقامات صلیب سرخ گفته اند که در حال پاکسازی بابا عمرو از تله های انفجاری هستند.

مخالفان دولت سوریه این ادعا را رد می کنند و می گویند که دلیل تاخیر در امداد رسانی، عملیات انتقام جویانه نیروهای سوری است.

از بابا عمرو گزارش هایی تایید نشده ای حاکی از کشتارهای تلافی‌جویانه و اعدام‌های خودسرانه توسط نیروهای دولتی سوریه منتشر شده است.

به گفته جیم میور، خبرنگار بی بی سی در لبنان، امدادگران صلیب سرخ و هلال احمر توزیع مواد غذایی و پتو را در بین کسانی که از باباعمرو به اطراف این منطقه گریخته اند و در معرض سرمای شدید قراردارند، آغاز کرده اند.

پل کنروی، عکاس ساندی تایمز که در شهر حمص زخمی شده بود ولی موفق به خروج از سوریه شده است، به بی بی سی گفت که در سوریه "کشتار سیستماتیک مردم" صورت می گیرد.

او افزود: "من در چند جنگ حضور داشتم ما هرگز وقایعی نظیر سوریه را شاهد نبودم".

در تحولی دیگر در رابطه با سوریه، بنا به گزارش ها، اجساد رمی اشلیک، خبرنگار عکاس فرانسوی و ماری کالوین، خبرنگار آمریکایی که در حمص کشته شده بودند، با هواپیمای ایرفرانس به پاریس حمل شده است.

مطالب مرتبط