در حمله افراد مسلح در غرب عراق دست‌کم ۲۶ نفر کشته شدند

حق نشر عکس Reuters
Image caption مهاجمان قبل از حمله به پاسگاه‌های پلیس، دو افسر ارشد پلیس را ربوده و کشته بودند

بر اساس اعلام مسئولان پلیس عراق، به دنبال حمله افراد مسلح به چند پاسگاه پلیس در شهر حدیثه در غرب عراق، دست‌کم ۲۶ نفر از نیروهای پلیس این کشور کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، چندین مرد مسلح که تعدادی از آنها لباس فرم پلیس به تن داشتند، در اولین ساعات بامداد دوشنبه، پنجم مارس (۱۵ اسفند)، به این حمله‌ها دست زده‌اند.

گزارش شده است که مهاجمان ساعت ۲ بامداد روز دوشنبه دو افسر ارشد پلیس عراق را از خانه‌های آنها ربوده و به ضرب گلوله کشته‌اند.

آنها سپس به داخل شهر رفته و به سمت پاسگاه‌های پلیس تیراندازی کرده‌اند.

یک سخنگوی پلیس عراق، القاعده را مسئول این حمله‌ها خوانده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، در یکی از پاسگاه‌های پلیس که مورد حمله قرار گرفت، پرچم القاعده نصب شده بود.

حمله‌های شهر حدیثه، اولین دور خشونت‌ها در این شهر از زمان حمله یک بمبگذار انتحاری به یک بانک در ماه مارس سال ۲۰۱۱ میلادی است. در آن حادثه ۹ نفر کشته شده بودند.

کاروان مهاجمان

یک سخنگوی پلیس در حدیثه اعلام کرده است که در حملات امروز، در مجموع ۲۶ مامور پلیس "از جمله یک سرهنگ و یک سروان" کشته و سه نفر دیگر زخمی شده‌اند.

او اضافه کرده است: "در یکی از خودروهای مورد استفاده مهاجمان، نوشته‌هایی متعلق به القاعده پیدا شد."

یک سخنگوی فرماندار منطقه به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که افراد مسلح ابتدا به خانه یک سرهنگ و یک سروان در شهر رفته و مدعی شده‌اند که حکم بازداشت آنها را دارند.

پلیس اعلام کرده است که جسد این دو افسر ارشد که به ضرب گلوله کشته شده بودند، اندکی بعد، در خیابانی در نزدیکی خانه‌هایشان پیدا شده است.

گزارش شده است که مهاجمان حکم بازداشت جعلی ۱۵ افسر پلیس شهر حدیثه را در اختیار داشتند.

این مهاجمان که خودروهایی مشابه خودروهای وزارت کشور عراق داشتند، سپس به داخل شهر رفته و به سمت پاسگاه‌های پلیس تیراندازی کرده‌اند.

آسوشیتدپرس به نقل از مقامات محلی گزارش داده است که حمله در مجموع حدود نیم ساعت طول کشیده است.

مطالب مرتبط