نماینده سازمان ملل از محله بابا عمرو در حمص دیدار کرد

والری ایموس حق نشر عکس AFP
Image caption خانم ایموس پس از دیدار با مقامات سوریه از شهر حمص دیدار کرد

والری ایموس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه دیداری کوتاه از محله ویران شده بابا عمرو در شهر حمص در سوریه داشته است.

خانم ایموس که توسط مقامات هلال احمر سوریه همراهی می شد، حدود یک ساعت در محله بابا عمرو حضور داشت.

گروه های امدادی از روز جمعه منتظر صدور اجازه ورود به این محله هستند، اما مسئولان کمیته بین المللی صلیب سرخ می گویند که اکثر ساکنان این محله اکنون به محلات دیگری رفته اند که کمک ها قبلا به آنجا رسیده است.

نیروهای دولتی سوریه پس از چند هفته گلوله باران بابا عمرو، کنترل این محله را به دست گرفتند. مخالفان دولت می گویند که این نیروها از آن زمان مشغول "قتل عام" هستند، اما دولت مسئولیت قتل بسیاری از کشته شدگان را بر عهده شورشیان می داند.

از آنجا که فعالیت رسانه های بین المللی در سوریه به شدت محدود شده است، امکان تأیید ادعای هیچ کدام از طرفین وجود ندارد.

ارتش آزاد سوریه که علیه دولت مرکزی می جنگد هفته گذشته گفت که برای جلوگیری از کشته شدن بیشتر غیر نظامیان، شهر حمص را ترک می کند.

در این حال مخالفان دولت سوریه می گویند که انفجارهای شدید و گلوله باران سنگین در شهر ادلب ادامه دارد.

آنها اظهار نگرانی کرده اند که در حالی که توجه بین المللی بر شهر حمص متمرکز است، ادلب به محل تازه ای برای اعمال خشونت تبدیل شود.

مخالفان از کشته شدن ۳۹ تن در سراسر سوریه در روز چهارشنبه خبر داده اند که به گفته آنها ۲۶ تن از آنها در شهر حمص، ۶ تن در ادلب، ۳ نفر در درعا، ۲ نفر در حومه دمشق و ۲ نفر در حومه حلب کشته شده اند.

سازمان ملل می گوید که در جریان خشونت های ۱۲ ماه گذشته در سوریه بیش از ۷۵۰۰ نفر کشته شده اند.

مطالب مرتبط