سه نفر برنده بخت‌آزمایی ۶۴۰ میلیون دلاری آمریکا شدند

حق نشر عکس Reuters
Image caption رویای پولدار شدن یک‌شبه، موجی از خریداران بلیط‌های بخت‌آزمایی را به مراکز فروش بلیط‌ها در آمریکا کشانده بود

براساس اعلام مقامات برگزارکننده لاتاری در آمریکا، سه برنده جایزه بخت‌آزمایی ۶۴۰ میلیون دلاری این کشور مشخص شده است.

بلیط‌های برنده قرعه‌کشی این بخت‌آزمایی، در ایالت های مریلند، کانزاس و ایلینوی آمریکا خریداری شده است.

رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند که یکی از بلیط‌های برنده در سوپرمارکتی در بالتیمور خریده شده است.

ساکنان ۴۲ ایالت آمریکا در این بخت‌آزمایی شرکت کرده بودند.

برآورد شده است که مردم آمریکا نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ میلیون دلار برای خرید بلیط‌های شرکت در این بخت‌آزمایی هزینه کرده‌اند.

مراسم قرعه‌کشی برای بخت‌آزمایی ۶۴۰ میلیون دلاری آمریکا در آتلانتا برگزار شد.

این بخت‌آزمایی از روز بیست و چهارم ژانویه گذشته تا آخرین روز ماه مارس (در ۱۸ دور قرعه‌کشی) برنده‌ای نداشت و به همین دلیل، با انباشت پول بلیط‌ها در این مدت، مبلغ آن به رقم نجومی ۶۴۰ میلیون دلار رسیده بود که در تاریخ بخت‌آزمایی در کل دنیا بی‌سابقه است.

رویای پولدار شدن یک‌شبه در آمریکا روز گذشته، موجی از خریداران بلیط‌های بخت‌آزمایی را به مراکز فروش بلیط‌ها در این کشور کشانده بود.

ارزش بزرگترین جایزه لاتاری که تاکنون در تاریخ به ثبت رسیده ۳۹۰ میلیون دلار بوده است که در سال ۲۰۰۷ میلادی بین دو برنده جایزه بلیط "مگامیلیون پرایز" تقسیم شد.

مایک کاتالانو، استاد ریاضیات در دانشگاه داکوتا، به آسوشیتدپرس گفته است: "احتمال این که فردی بر اثر اصابت رعدوبرق در آمریکا بمیرد، ۵۰ برابر بیش از برنده شدنش در این قرعه‌کشی است. چون سالانه ۹۰ نفر در آمریکا بر اثر اصابت رعدوبرق می‌میرند."

براساس دیگر داده‌ها، احتمال به قتل رسیدن یک نفر در آمریکا هشت هزار برابر و احتمال مرگ او در یک حادثه جاده‌ای نیز ۲۰ هزار برابر بیشتر از برنده شدنش در این قرعه‌کشی بوده است.

مطالب مرتبط