هکرها وبسایت وزارت کشور بریتانیا را از دسترس خارج کردند

وبسایت وزارت کشور بریتانیا حق نشر عکس na
Image caption گروه هکرهای ناشناس، چند روز پیش هم اعلام کرده بودند که ۵۰۰ وبسایت در چین را هک کرده اند

گروه هکرهای 'ناشناس' در اعتراض به طرح وزارت کشور بریتانیا برای کنترل نامه های الکترونیکی، وبسایت این وزارتخانه را از دسترس خارج کردند.

وبسایت وزارت کشور بریتانیا لحظاتی پیش از آنکه از دسترس خارج شود، پیغامی مبنی بر عدم دسترسی به علت پر ترافیک بودن می داد اما لحظاتی بعد پیام "این سرویس در دسترس نیست" بروی صفحه اول آن قرار گرفت.

در پیامی کوتاهی که بر روی شبکه اجتماعی توییتر منتشر شده و به گروه هکرهای "ناشناس" نسبت داده می شود، این گروه نوشته که هک کردن وبسایت وزارت کشور در پاسخ به طرح "بیرحمانه و سختگیرانه کنترل ایمیل ها" صورت گرفته است.

وزارت کشور بریتانیا به تازگی طرحی را آماده کرده که در صورت تصویب پارلمان به این نهاد دولتی اجازه می دهد سیستم نظارتی ایمیل ها را راه اندازی کند.

در حالی که وزارت کشور این طرح خود را برای مبارزه با جرایم و تروریسم ضروری می داند منتقدان می گویند که این طرح اجازه ورود دولت به حریم شخصی افراد را می دهد.

سخنگوی وزارت کشور بریتانیا گفته که پیش تر از احتمال حمله اینترنتی به وبسایت این وزارتخانه گزارش هایی دریافت کرده بود و به همین منظور تمامی تدابیر لازم برای مقابله با چنین حمله ای در نظر گرفته شده است.

گروه هکرهای ناشناس، چند روز پیش هم اعلام کرده بودند که ۵۰۰ وبسایت در چین را هک کرده اند.

پس از هک شدن وبسایت های اغلب حکومتی و تجاری چین در چند روز گذشته، پیامی روی صفحه اول آنها قرار گرفته بود که به "سختگیری های دولت چین در برابر شهروندان این کشور" اعتراض می کرد.

مطالب مرتبط