اوباما در ماه مارس ۵۳ میلیون دلار جمع آوری کرد

باراک اوباما حق نشر عکس AP
Image caption آقای اوباما امسال تامین هزینه مبارزات از طریق عمومی را رد خواهد کرد

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا موفق به جمع آوری ۵۳ میلیون دلار در ماه مارس برای مبارزات انتخاباتی اش شده است.

او از این پول همچنین برای کمک به تلاش های حزب دموکرات برای راه یافتن اعضای حزب به کنگره استفاده خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا تاکنون ۳۵۰ میلیون دلار برای این مبارزات جمع آوری کرده است.

میت رامنی که پیروزی او در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه تقریبا قطعی شده اکنون درحال شروع تلاش هایش برای جمع آوری پول برای مبارزات در انتخابات عمومی است.

کمیته ملی حزب جمهوری خواه که در ماه مارس ۱۳.۷ میلیون دلار جمع آوری کرد به آقای رامنی کمک می کند.

کمیته ملی جمهوری خواهان که مانند همتای دموکرات خود برای انتخابات کنگره، ایالتی و ریاست جمهوری پول جمع آوری می کند اکنون ۳۲.۷ میلیون دلار پول نقد در صندوق دارد.

آقای رامنی، فرماندار سابق ماساچوست، در دوره رقابت های مقدماتی در جمع آوری پول بسیار موفق بود و در رقابت های ایالتی به راحتی بیش از رقبایش خرج کرد.

اما صندوق او برای مبارزات ملی تاکنون محدود مانده است تا حدودی به این دلیل که رقابت شدید با ریک سنروم طی ماه های اخیر در مرحله مقدماتی باعث شد او مجبور شود بیش از حد انتظار خرج کند.

تیم آقای رامنی در ادامه این هفته میزان جمع آوری شده در ماه مارس را اعلام خواهد کرد.

انتظار می رود که مبارزات انتخابات ریاست جمهوری امسال با صرف مبالغ کلان توسط گروه های موسوم به "سوپر پک" (کمیته های اقدام سیاسی) همراه باشد. این کمیته های مستقل برای جمع آوری پول تشکیل می شوند و از نظر دریافت کمک های اعطایی محدودیتی ندارند و مجبور نیستند نام اهداکنندگان کمک ها را فاش کنند.

گروه های مشابه در حزب دموکرات کمتر فعالند.

آقای اوباما غیرمستقیما این پیام را رسانده است که در انتخابات جاری تامین هزینه مبارزاتش توسط بودجه دولتی را رد خواهد کرد تا به این ترتیب محدودیتی برای جمع آوری پول بر او اعمال نشود.

مطالب مرتبط