جزئیات تازه از رسوایی جنسی محافظان آمریکایی در کلمبیا

زنان در کارتاجنا حق نشر عکس Reuters
Image caption فعالیت روسپیان در کلمبیا آزاد است و زنان در خیابان های کارتاجنا مشتری جلب می کنند

روز پنجشنبه جزئیات تازه ای از رسوایی جنسی چند تن از محافظان باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، که هفته پیش در کلمبیا روی داد فاش شده است.

آن حادثه به طور گسترده منعکس شده و تاکنون به اخراج سه نفر از ماموران مخفی تیم حفاظت آقای اوباما منجر شده است.

این ماموران به برقراری ارتباط با روسپی ها در محل برگزاری نشست و بیرون رفتن از هتل خارج از ساعتهای مجاز متهم هستند.

به گزارش نیویورک تایمز یکی از روسپیانی که در این رسوایی دخالت داشته می گوید که با یکی از این ماموران بر سر پول اختلاف پیدا کرده بود.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، یکی از این روسپیان می گوید که او از یکی از محافظان ۸۰۰ دلار درخواست کرده بود تا شپ را با او بگذراند.

او به نیویورک تایمز گفت که در عوض این مامور به او ۳۰ دلار پرداخته و این موضوع باعث دعوای بین این دو شده. اختلاف به جایی می رسد که پلیس دخالت می کند و ماجرا علنی می شود.

این روسپی کلمبیایی که خواست نامش فاش نشود می گوید که یک زن خیابانی نیست بلکه زنی است که برای همراهی مردان پول می گیرد. او می گوید از اتفاقی که با دولت آمریکا برایش افتاده می ترسد و قصد دارد شهرش را ترک کند.

در همین حال گفته می شود که یکی از ماموران اخراج شده، افسر ناظر بر سایرین بوده و مامور دیگری بازنشسته شده و جند مامور جزء دیگر هم استعفا داده اند. دو نفری که اخراج شده اند هر کدام ۲۰ سال سابقه خدمت داشتند.

گفته شده که حدود ۲۰ روسپی پیش از سفر رئیس جمهور آمریکا به کارتاخنا در محل اقامت این ماموران بوده اند.

سرویس اطلاعاتی آمریکا قبلا هم در موردی دیگر مانند ورود بی دعوت یک زوج آمریکایی به یکی از مهمانیهای کاخ سفید به علت کوتاهی های خود زیر سوال رفته است.

حال کاخ سفید هم می گوید مطمئن است که مدیر محافظان آقای اوباما تحقیقاتشان را به خوبی انجام خواهند داد.