سه محافظ دیگر اوباما حذف شدند

روسپی کلمبیایی در حوالی هتل کارتاخنا حق نشر عکس Getty
Image caption مشاجره یک مامور مخفی آمریکایی با یکی از روسپیان بر سر دستمزد به این رسوایی اخلاقی انجامید

با برملا شدن جزئیات بیشتر درباره رسوایی جنسی ماموران حفاظت از باراک اوباما در جریان سفر رئیس جمهوری آمریکا به کلمبیا سه مامور دیگر، اداره ماموران مخفی آمریکا را ترک کردند.

در میان این سه نفر دیوید چنی و گرگ استوکز، از ماموران مخفی ارشد قرار دارند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه (۲۰ آوریل - اول اردیبهشت) شخصا از جزئیات رسیدگی به این پرونده اخلاقی مطلع شده است.

روز گذشته (پنجشنبه) هم سه نفر دیگر از محافظان و ماموران مخفی کاخ سفید، از کار خود اخراج یا با اعلام بازنشستگی و استعفا، به نوعی کنار گذاشته شده بودند.

شمار ماموران مخفی آمریکایی که به خاطر این رسوایی اخلاقی مورد مواخذه قرار گرفته اند اکنون به ۱۲ نفر رسیده است. همزمان ۱۱ مامور ارتش هم در این رابطه مورد بازجویی قرار گرفته اند.

این افراد متهم به آوردن ۲۰ روسپی به هتل محل اقامت خود در شهر کارتاخنا کلمبیا هستند.

رسوایی از آنجا آغاز شد که یکی از این روسپیان در مشاجره با یکی از ماموران بر سر پول ۸۰۰ دلار دستمزد مطالبه کرده بود اما مامور آمریکایی تنها ۳۰ دلار به او داده بود.

گفته می شود که دیوید چنی، ۴۸ ساله، پیش از موعد بازنشسته شده اما گرگ استوکز، دیگر مامور مخفی ارشد اخراج شده است.

وکیل آقای چنی گفته که با وجود تمام اتهامات اخلاقی به موکلش، او در ماموریت خود برای محافظت از جان رئیس جمهوری آمریکا "کوتاهی نکرده" است.

بر روی صفحه فیس بوک آقای چنی عکسی از سال ۲۰۰۸ قرار دارد که او را در کنار سارا پیلین در جریان فعالیت های انتخاباتی جمهوریخواهان نشان می دهد با این توضیح از سوی آقای چنی که "من داشتم او (خانم پیلین) را ورانداز می کردم. می دونین که منظورم چیه؟"

خانم پیلین که حضور او در عرصه سیاست همواره جنجال برانگیز بوده و به تازگی هم فیلمی سینمایی در مورد او ساخته شده، در پی انتشار این عکس و اظهار نظر منسوب به آقای چنی به شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفته "من خطاب به این آقای محافظ می گویم که حالا با این اخراج چطوری؟ امیدوارم که همسرت هم تو رو به سگدونی بفرسته."

سفر آقای اوباما به کلمبیا به منظور شرکت در اجلاس سران کشورهای قاره آمریکا صورت گرفته بود اما گزارش های مربوط به این رسوایی جنسی، تمامی اخبار این اجلاس را تحت شعاع خود قرار داد.

مطالب مرتبط