توپی که در ژاپن گم شده بود در آلاسکا پیدا شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption روی توپ علاوه بر نام میساکی موراکامی، نام مدرسه و عبارت "موفق باشی" نیز چاپ شده است

توپ فوتبالی که در جریان سونامی سال گذشته در ژاپن، آب آن را برده بود، در آلاسکا پیدا شده و حالا قرار است به صاحبش در ژاپن بازگرداننده شود.

این توپ فوتبال که نام صاحب آن بر رویش نوشته بود، در جزیره ای دور افتاده در آلاسکا پیدا و سپس صاحب آن شناسایی شد.

بیش از یک سال بعد از رخداد سونامی، دیوید باکستر، توپ فوتبال میساکی موراکامی ۱۶ ساله را در جزیره میدلتون، در ۱۱۰ کیلومتری خاک آلاسکا پیدا کرد.

آقای موراکامی به شبکه تلویزیونی تی‌بی‌اس در ژاپن گفت که مطمئن است که توپ متعلق به او است و خیلی خوشحال است که توپش را دوباره پیدا کرده است.

او در شهر ریکوزن-تاکاتا زندگی می کند که در جریان سونامی شدیدا آسیب دید.

به گزارش کیودو نیوز در روز فاجعه این نوجوان به دلیل مریضی به مدرسه نرفته بود و زمانی که زلزله رخ داد، او خود را به نقطه ای بالاتر از خانه اش رساند و توانست جانش را نجات دهد. سیل خانه را ویران کرد و همه وسائل خانه از جمله این توپ را با خود برد.

این توپ در سال ۲۰۰۵ توسط همکلاسی های آقای موراکامی به مناسبت ورودش به مدرسه به او هدیه داده شده بود.

بر اساس گزارش ستاد ملی جوی و اقیانوسی آمریکا همسر آقای باکستر که ژاپنی است، نوشته‍‎ها روی توپ را ترجمه کرده است و آنها توانسته به کمک یک گزارشگر ژاپنی آقای موراکامی را پیدا کنند. روی توپ علاوه بر نام آقای موراکامی، نام مدرسه و عبارت "موفق باشی" نیز چاپ شده است.

گزارش شده این زوج قصد دارند توپ را به آقای موراکامی بازگردانند. آنها همچنین توپ والیبالی نیز پیدا کرده اند اما نتوانسته اند نشانی از مالک آن را پیدا کنند.

اوایل ماه جاری نیز یک قایق ماهیگیری ژاپنی را در خلیج آلاسکا پیدا کردند که به دلیل خطر برای کشتی های دیگر، آن را غرق کردند.

این قایق ابتدا در ۲۳ مارس در سواحل استان بریتیش کلمبیا در غرب کانادا دیده شده بود.

مطالب مرتبط