نیوت گینگریچ از شرکت در رقابت های انتخاباتی آمریکا صرفنظر می کند

حق نشر عکس Reuters
Image caption آقای گینگریچ می خواهد با برنامه ریزی از میت رامنی نامزد پیشرو جمهوری خواهان حمایت کند

سخنگوی نیوت گینگریچ می گوید نامزد انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان، هفته آینده از این رقابت ها کناره گیری می کند و از میت رامنی نامزد پیشرو جمهوری خواهان حمایت خواهد کرد.

آقای گینگریچ می گوید پیش بینی می کند میت رامنی فرماندار سابق ماساچوست که روز سه شنبه در رقابت ها در 5 ایالت آمریکا پیروز شد نامزد نهایی حزب جمهوری خواه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شود.

میت رامنی روی حمایت آقای گینگریچ حساب می کند. گفته می شود دست اندرکاران مبارزات انتخاباتی گبنگربچ در حال آماده کردن پیام حمایت از فرماندار سابق ماساچوست هستند.

آقای گینگریچ تنها در رقابت های درون حزبی در دو ایالت کارولینای جنوبی و جورجیا پیروز شده است.

پیشتر ستاد انتخاباتی آقای گینگریچ تلویحا گفته بود در صورت شکست در ایالت دلور در ادامه رقابت ها تجدید نظر خواهد کرد.

گفته می شود آقای گینگریچ آخرین فعالیت انتخاباتی خود را اول ماه می در واشنگتن دی سی برگزار خواهد کرد.

آقای گینگریچ روز چهارشنبه به حامیان خود در کارولینای شمالی گفت "بالاخره زمانی فرا می رسد که باید دربرابر آنچه که در واقعیت اتفاق می افتد و تطابقی با خواسته های آدم ندارد با صداقت برخورد کرد."

آقای گینگریچ افزود: :میت رامنی دیروز پیروزیهای خوبی داشت و باید برای این موفقیت او اعتبار قائل شد."

رییس سابق مجلس نمایندگان آمریکا گفت در هفته آینده به مبارزات انتخاباتی خود به عنوان "یک شهروند" ادامه می دهد و افزود به بحث درباره مسائل اقتصادی و نرخ بالای بیکاری خواهد پرداخت.

آر سی هموند سخنگوی آقای گینگریچ گفت رییس سابق مجلس نمایندگان آمریکا در پی گفتگو با میت رامنی خود را برای حمایت خود از او آماده می کند.