همسران بن لادن به عربستان بازگردانده شدند

خودرو حامل سه همسر و فرزندان بن لادن حق نشر عکس AP
Image caption دو همسر آقای بن لادن اهل عربستان سعودی هستند اما امل عبدالفتاح همسر جوان او اصلیتی یمنی دارد و احتمال می رود که او نهایتا به زادگاه خود بازگردد

به گفته مقام های پاکستانی، سه همسر و فرزندان اسامه بن لادن، رهبر سابق گروه القاعده به عربستان سعودی بازگردانده شده اند.

اسامه بن لادن حدود یکسال پیش در عملیاتی در مجموعه مسکونی خود در ابیت آباد پاکستان توسط کماندوهای آمریکایی کشته شد.

سه بیوه او که گفته می شود ۱۱ فرزند از رهبر گروه القاعده دارند، پس از کشته شدن وی تحت تدابیر شدید امنیتی نگهداری می شدند.

در زمان انتقال این سه زن و فرزندانشان، پلیس پاکستان تلاش کرد مسیر و خودرو انتقال آنها را با پوششی از چادر از چشم خبرنگاران و حاضران دور نگاه دارد.

وزارت کشور پاکستان که مسئولیت نگهداری و حفظ جان این ۱۴ عضو خانواده بن لادن را بر عهده داشته با انتشار اطلاعیه ای گفته دستور اخراج آنها توسط دادگاه صادر شده و برای اجرا به این وزارتخانه ابلاغ شده بود.

بنابر اعلام وزارت کشور پاکستان سه همسر و ۱۱ فرزند اسامه بن لادن کشور مقصد خود پس از ترک خاک پاکستان را عربستان سعودی انتخاب کرده اند.

دو همسر آقای بن لادن اهل عربستان سعودی هستند اما امل عبدالفتاح همسر جوان او، اصلیتی یمنی دارد و احتمال می رود که او نهایتا به زادگاه خود بازگردد.

علیم مقبول، گزارشگر بی بی سی در اسلام آباد می گوید که گزارش های درز شده از سرویس اطلاعاتی پاکستان نشان می دهد که اعضای خانواده اسامه بن لادن به طور مفصل بازجویی شده اند و اطلاعاتی در ارتباط با جزئیات زندگی رهبر گروه القاعده در ۱۰ سال گذشته از آنها اخذ شده است.

برخی از اعضای خانواده آقای بن لادن پیش تر به جرم ورود و اقامت غیرقانونی در پاکستان به تحمل زندان محکوم شده بودند.

وکیل سه بیوه و دو دختر اسامه بن لادن چند هفته پیش گفته بود هر کدام از آنها به دلیل اقامت غیر قانونی در پاکستان به ۴۵ روز زندان محکوم شده‌اند.

مطالب مرتبط