مقررات رفتاری محافظان اوباما اصلاح شد

حق نشر عکس AFP
Image caption سرویس مخفی آمریکا مسوول محافظت از رئیس جمهوری، بعضی دیگر از شخصیت های عالی رتبه و مقابله با جعل اسکناس است

در پی رسوایی جنسی محافظان باراک اوباما در کلمبیا، سرویس مخفی آمریکا که حفاظت از رئیس جمهوری، خانواده او و سایر مقام های عالی رتبه را برعهده دارد، ضوابط کاری و اخلاقی کارکنان خود را اصلاح کرده است.

از این پس ماموران سرویس مخفی آمریکا که به کشورهای خارجی می روند، از نوشیدن الکل منع می شوند، اجازه بازدید از مکان های بدنام را نخواهند داشت و نمی توانند شهروندان خارجی را به اتاق خود ببرند.

یکی از تغییرات اعمال شده در مقررات رفتاری محافظان رئیس جمهوری آمریکا، منع نوشیدن مشروبات الکلی از ده ساعت پیش از شروع شیفت کاری ماموران است.

آنها همچنین اجازه نخواهند داشت که به جز کارکنان هتل و همتایان اداری خود هیچ شهروند خارجی را به اتاق خود راه دهند.

سرویس مخفی آمریکا همچنین قصد دارد از هفته آینده برای کارکنانش دوره های بازآموزی اخلاقی برگزار کند.

سرویس مخفی آمریکا علاوه بر حفاظت از رئیس جمهوری، عهده دار امنیت مالی و مسوول مبارزه با جعل اسکناس است.

دوازده مامور این سرویس و تعدادی نظامی که پیش از سفر باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به شهر بندری کارتاهنا در کلمبیا رفته بودند، به خاطر درگیری با روسپی ها به ایالات متحده بازگردانده شدند.

تعدادی از این ماموران استعفا داده اند و تعداد دیگری قرار است مجازات اداری شوند.

همزمان، گزارش هایی درباره حضور گروهی دیگر از محافظان باراک اوباما در باشگاه های شبانه در السالوادور و تماس با روسپی ها در سال ۲۰۱۱ منتشر شده است.

یک سخنگوی سرویس مخفی آمریکا گفته است که این سازمان به شواهد معتبری برای تایید این ادعا دست نیافته است.

رسوایی جنسی در کلمبیا زمانی صورت گرفت که تعدادی از محافظان آقای اوباما پیش از ورود او به شهر کارتاهنا به یک باشگاه شبانه رفتند و پس از نوشیدن مقدار زیادی مشروبات الکلی با حدود ۲۰ روسپی به هتل برگشتند.

مشاجره یکی از ماموران با یکی از روسپی ها در روز بعد باعث برملا شدن این موضوع شد.

سرویس مخفی بلافاصله این ماموران را به آمریکا برگرداند و تاکید کرده است که این ماجرا به امنیت رئیس جمهوری لطمه نزده است.

این موضوع باعث انتقاد نمایندگان کنگره از فرهنگ حاکم بر سرویس مخفی شده است.

با این حال، جانت ناپولیتانو، وزیر امنیت داخلی آمریکا این هفته به کنگره گفت این حادثه نادر بوده و بیانگر مشکلات رفتاری و فرهنگی در این سازمان نیست.

مطالب مرتبط