دومینیک استراو‌س‌کان مخالفان را عامل افول سیاسی‌اش می داند

حق نشر عکس AFP
Image caption اتهامات وارده به آقای استراوس کان باعث شد که نتواند در انتخابات این دوره ریاست جمهوری فرانسه شرکت کند

دومینیک استراوس کان، رئیس سابق صندوق بین المللی پول می گوید بعد از رسوایی جنسی سال گذشته او، عوامل مرتبط با نیکلا سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه باعث افول سیاسی او شدند.

آقای استراوس کان سال گذشته پس از متهم شدن به آزار جنسی یک خدمتکار در هتلی در نیویورک، مجبور به استعفا شد.

اتهام وارده به آقای استراوس کان، باعث شد که او نتواند در این دوره از رقابت های ریاست جمهوری فرانسه شرکت کند.

رئیس سابق صندوق بین المللی پول در جریان مصاحبه ای با روزنامه گاردین در این باره که اتهام آزار و اذیت جنسی از قبل برنامه ریزی شده بود، چیزی نگفت اما تاکید کرد که عواقب برخورد با این مسئله و واکنش های ناشی از آن به گونه ای از سوی مخالفان سیاسی اش برنامه ریزی شد که او را در میان افکار عمومی شرمسار نشان دهد.

آقای استراوس کان افزود: من فکر نمی کنم که مخالفان من می توانستند چیزی علیه من پیدا کنند که مرا از شرکت در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری باز دارد.

به گفته خبرنگار بی بی سی در پاریس، بدبینی هایی درباره آن چه که آقای استراوس کان گفته وجود دارد، اما با توجه به نزدیک شدن به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، به نظر می رسد که طرح این اتهامات وضعیت آقای سارکوزی را دشوار کند.

در نظرسنجی ها، آقای سارکوزی پس از فرانسوا اولاند، کاندیدای سوسیالیست ها قرار دارد.

قبل از حوادث مه سال ۲۰۱۱ میلادی که دومینیک استراوس کان به آزار جنسی یک خدمتکار متهم شد، از او به عنوان کاندیدای اصلی حزب سوسیالیست در انتخابات ریاست جمهوری این دوره فرانسه یاد می‌شد.

در ماه مارس سال جاری نیز پلیس فرانسه تحقیقاتی رسمی را درمورد ارتباط آقای استراوس کان با یک شبکه فحشا آغاز کرد.

این تحقیقات به شرکت آقای استراوس کان در میهمانی هایی ارتباط دارد که به گفته پلیس فرانسه، در آنها برای سرگرمی میهمانان، از زنان خودفروش و مرتبط با شبکه های تبهکاری استفاده می شد.

دومینیک استراوس کان شرکت در اینگونه میهمانی ها و حضور زنانی برای سرگرمی میهمانان را تایید کرده اما گفته است که نمی دانسته که این زنان خودفروش بوده و با شبکه های فحشا ارتباط داشته اند.

حزب اتحاد برای جنبش مردمی که وابسته به آقای سارکوزی است، پیش از این اتهامات مربوط به دخالت در توطئه علیه آقای استراوس کان را رد کرده بود.

مطالب مرتبط