وقوع چند انفجار در دمشق و حومه حلب

حق نشر عکس AFP
Image caption در یکی از انفجارهای دمشق به چندین خودرو خساراتی وارد شد

به گزارش مخالفان دولت سوریه وقوع انفجار در حومه حلب، دومین شهر بزرگ سوریه، مرگ یا مجروح شدن چندین نفر را به دنبال داشته است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه که از گروه‌های مخالف دولت به شمار می‌رود، اعلام کرده است که دست‌کم پنج نفر در انفجاری در حومه حلب کشته شده‌اند.

گفته شده است که یک اتوبوس، هدف انفجار بوده است.

روز پنجشنبه نیز دست‌کم ۴ نفر به دنبال تیراندازی نیروهای امنیتی به سمت دانشجویان دانشگاه حلب که دست به تظاهرات زده بودند، کشته شده‌اند.

گزارش شده است که امروز شنبه، دو انفجار هم در دمشق رخ داده که خرابی‌هایی را به دنبال داشت، ولی کسی آسیب ندیده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفته است که هنوز مشخص نیست آیا تلفات انفجار حلب، از غیرنظامیان و یا از اعضای نیروهای امنیتی سوریه بوده‌اند.

محمد سعید، از مخالفان دولت در حلب به آسوشیتدپرس گفت که انفجار در یک کارواش متعلق به یکی از اعضای گروه الشبیحه‎ رخ داده است. الشبیحه از گروه‌های لباس شخصی طرفدار دولت سوریه خوانده می‌شود.

یکی از انفجارها در دمشق بر اثر بمب‌هایی رخ داده است که زیر خودروهایی در خیابان الثوره، یکی از خیابان‌های اصلی شهر، کار گذاشته شده بودند. این انفجار تلفاتی به دنبال نداشت، ولی به خودروهایی که در خیابان بودند، خساراتی وارد شد.

انفجار دوم دمشق هم در یکی از مناطق حومه‌ شهر رخ داده است.

خشونت‌ها در سوریه در حالی همچنان ادامه دارد که از روز ۱۲ آوریل میان دولت و مخالفان آتش بس برقرار شده است.

سازمان ملل می‌گوید از زمان آغاز تظاهرات اعتراضی علیه حکومت بشار اسد در مارس ۲۰۱۱ تاکنون بیش از ۹ هزار نفر در خشونت‌های سوریه کشته شده‌اند.

مطالب مرتبط