آغاز مبارزات انتخاباتی اوباما در اوهایو

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا مبارزات انتخاباتی خود را برای کرسی ریاست جمهوری دوره بعدی رسما در اوهایو آغاز کرده است.

آقای اوباما به حامیان خود گفت آمریکا برای پشت سر گذاشتن رکود اقتصادی تلاش می کند و اگر برای بار دوم به کاخ سفید راه پیدا کند به تلاش هایش برای پیشبرد اقتصاد آمریکا ادامه خواهد داد.

او با انتقاد از میت رامنی رقیب جمهوری خواه خود گفت میت رامنی در صورت پیروزی آمریکا را به عقب خواهد برد.

با این همه آقای اوباما اذعان کرد که رقابت های ریاست جمهوری در ماه نوامبر تنگاتنگ خواهد بود.

آقای اوباما گفت می داند که بسیاری در آمریکا از کندی تغییراتی که او وعده داده بود ناراضی اند.

روز جمعه آقای اوباما انتقادهای میت رامنی را در خصوص آمار بیکاری و نرخ اشتغال زایی رد کرد.

نرخ بیکاری از اوایل سال ۲۰۰۹ تا کنون حدود ۸ درصد مانده است.

درس های غلط

حق نشر عکس Getty
Image caption باراک اوباما در میان هلهله و کف زدن های هزاران نفر از حامیانش و بعد از معرفی توسط میشل اوباما همسرش به میان مردم آمد.

باراک اوباما در میان هلهله و کف زدن های هزاران نفر از حامیانش و بعد از معرفی توسط میشل اوباما همسرش به میان مردم آمد.

رییس جمهوری آمریکا در جواب منتقدانش گفت او بحران اقتصادی آمریکا را به ارث برده و با اذعان به اینکه بسیاری از آمریکایی ها مشکل اقتصادی دارند از رای دهندگان خواست برای ادامه پیشرفت های اقتصادی بار دیگر به او رای بدهند.

آقای اوباما گفت: "این صرفا یک انتخابات معمولی نیست. این انتخابات ممکن است انتخاب بین هستی یا نیستی طبقه متوسط باشد." به گفته او آمریکا بیش از آن رنج کشیده که بخواهد دوباره به گذشته بازگردد.

او افزود: "انتخاب اصلی در این رقابت هاهمین است و من برای همین می خواهم یک دور دیگر دیگر رییس جمهوری آمریکا شوم."

آقای اوباما میت رامنی رقیب خود از حزب جمهوری خواه را "مرد خانواده و تاجری خوب" توصیف کرد اما گفت او از مدیر کلی "درس هایی غلط " آموخته و سیاست هایش تنها به نفع ثروتمندان خواهد بود.

وی گفت: "به نظر من او از تجربیاتش درس هایی غلط آموخته. او واقعا فکر می کند که اگر مدیرکل ها و سرمایه گذاران ثروتمند مثل او پول دربیاورند بقیه ما هم خود به خود رشد می کنیم."

روز جمعه میت رامنی فرماندار سابق ماساچوست و نامزد احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری در مقاله ای آقای اوباما را متهم کرد که در مبارزه با بیکاری شکست خورده است.

میت رامنی در این مقاله که در روزنامه محلی کلیولند اوهایو منشتر شده بود نوشته: "البته من هم مثل همه آمریکایی ها می دانم که تو بحران اقتصادی را به ارث برده ای. اما سه سال برای تغییر فرصت داشتی و آنچه در این مدت انجام دادی مشخص است. سیاست هایت شکست خورده؛ نه تنها در اوهایو بلکه در تمام کشور."

آمار رسمی روز جمعه نشان می دهند که اقتصاد آمریکا در ماه آوریل توانسته ۱۱۵ هزار شغل تازه ایجاد کند. این میزان نسبت به ماه گذشته کمتر و بر خلاف انتظار تحلیل گران بوده است.

اوهایو ایالتی مهم در انتخابات ریاست جمهوری پیش روست. آقای اوباما بعد از این ایالت در میان رای دهندگان ویرجینیا، ایالت حساس دیگر در انتخابات سخنرانی خواهد کرد.

مطالب مرتبط