استراوس کان از مستخدمه هتل شکایت کرد

دومنیک استراوس کان حق نشر عکس BBC World Service
Image caption در متن شکواییه آقای کان از خانم دیالو ضمن رد هرگونه اتهام به بدرفتاری یا آزار جنسی آمده که هرگونه تماس جنسی میان آقای کان و خدمه هتل با رضایت طرفین همراه بوده است

دومنیک استراوس کان، رئیس سابق صندوق بین المللی پول از یک مستخدمه هتل که او را به آزار جنسی متهم کرده بود شکایت کرده و یک میلیون دلار خسارت طلب کرده است.

آقای استراوس کان از نفیساتو دیالو که یکسال پیش وی را به اتهام جنسی متهم و به دادگاه کشیده بود، به دادگاهی در نیویورک شکایت برده و می گوید که آن اتهام که در نهایت به اثبات نرسید، علاوه بر آسیب به حیثیت رئیس سابق صندوق بین المللی پول، خسارات مالی فراونی هم به او وارد کرده است.

علاوه بر آن، آقای استراوس کان ناچار به استعفا از ریاست صندوق بین المللی پول شد و از صحنه رقابت های ریاست جمهوری فرانسه هم کنار کشید.

شکایت خانم دیالو در ماه می سال ۲۰۱۱ پس از هفته ها جنجال رسانه ای به خاطر تردید بازرسان در صحت و سقم ادعای این خدمه هتل، نیمه کاره رها شد.

با وجود اینکه شکایت خانم دیالو از آقای استراوس کان هیچگاه به اثبات نرسید اما اتهام جنسی وارد شده به این سیاستمدار سرشناس فرانسوی، اعتبار او را به شدت خدشه دار کرد.

البته اتهام های جنسی به آقای استراوس کان به همین یک مورد ختم نشد و در ماه مارس گذشته هم پلیس فرانسه اعلام کرد که تحقیقات جنایی پیرامون ارتباط وی با یک شبکه فحشا را آغاز کرده که ممکن است به ایراد اتهام علیه رئیس سابق صندوق بین المللی پول و محاکمه او منجر شود.

این تحقیقات به شرکت آقای استراوس کان در میهمانی هایی ارتباط دارد که به گفته پلیس فرانسه، در آنها برای سرگرمی میهمانان، از زنان خودفروش و مرتبط با شبکه های تبهکاری استفاده شده است.

در پی این اتهام جدید و تحقیقات پلیس فرانسه، دومنیک استراوس کان شرکت در اینگونه میهمانی ها و حضور زنانی برای سرگرمی میهمانان را تایید کرده اما گفته است که نمی دانسته که این زنان خود فروش بوده و با شبکه های فحشا ارتباط داشته اند.

'عشق بازی با رضایت'

در متن شکواییه آقای کان از خانم دیالو ضمن رد هرگونه اتهام به بدرفتاری یا آزار جنسی آمده که هرگونه تماس جنسی میان آقای کان و مستخدمه هتل با رضایت طرفین همراه بوده است.

در متن این شکواییه آمده " خانم دیالو با وجود اینکه می دانست ادعای آزار و تعدی جنسی نادرست و غیر واقعی است، چنین اتهامی را وارد کرده است."

شکواییه آقای کان هم به همان دادگاهی در نیویورک تقدیم شده که شکایت بدوی خانم دیالو در آنجا رسیدگی شده و سال گذشته آقای کان در حالی که پلیس به او دستبند زده بود به این دادگاه رفت.

از بی بی سی