هشدار پلیس به وزیر کشور بریتانیا در خصوص "ویران" شدن این نیرو

حق نشر عکس PA
Image caption تعداد ماموران پلیس اکنون ۱۳۶،۰۰۰ نفر است که پایین‌ترین تعداد در طول یک دهه گذشته است

فدراسیون پلیس بریتانیا گفته است که ترزا می، وزیر کشور، در آستانه تخریب ساختار پلیس این کشور است.

خانم می قرار است در کنفرانس سالانه فدراسیون پلیس، که اتحادیه صنفی نیروهای پلیس بریتانیا محسوب می شود، حضور یابد تا با افسران پلیس حاضر در کنفرانس گفتگو کند.

انتظار می رود که وزیر کشور بودجه پلیس را بیست درصد کاهش دهد و خانم می تاکید دارد که دولت از کاهش بودجه و تغییر ساختار پلیس عقب نشینی نخواهد کرد.

سخنرانی او در کنفرانس فدراسیون پلیس در سال گذشته "سکوت اهانت آمیز" افسران پلیس را به همراه داشت، اما امسال انتظار می رود که فدراسیون پلیس به وزیر کشور بگوید که اقدامات او پلیس بریتانیا را "ویران" خواهد کرد.

علاوه بر اختلاف اساسی بر سر کاهش یک پنجم بودجه پلیس، فدراسیون با طرح دولت برای تغییر شرایط کار و حقوق پلیس، و همچنین خصوصی سازی بسیاری از مشاغل مخالف است.

وزیر کشور قبلا گفته بود که بعد از اصلاحات، افراد پلیس حقوق خوبی دریافت خواهند کرد و از مزایای بازنشستگی خوبی هم برخوردار خواهند بود.

اما پل مککیور، رییس فدراسیون پلیس می گوید که پلیس انعطاف پذیری کمتر، افسران کمتر و خط مقدم ضعیفتری خواهد داشت.

او گفته است وزیر کشور "در آستانه تخریب نیروی پلیسی قرار دارد که در سراسر جهان مورد احترام است و الگوی پلیس‌های کشورهای دیگری قرار گرفته است."

چند روز پیش، هزاران نفر افسر پلیس در لندن در اعتراض به طرح‌های دولت برای کاهش تعداد پلیس و تغییر شرایط قراردادی آنها راهپیمایی کردند.

بر اساس آمار وزارت کشور بریتانیا تعداد ماموران پلیس اکنون ۱۳۶ هزار نفر است که پایین‌ترین تعداد در طول یک دهه گذشته است.

مطالب مرتبط