آمار تولد سفیدپوستان در آمریکا به زیر پنجاه درصد افت کرد

تولد
Image caption جامعه شناسان بر این باورند که سیر نزولی اقتصاد به افت بیشتر تولد در میان سفیدپوستان منجر شده

تازه ترین داده های اداره سرشماری آمریکا حاکیست که آمار تولد سفیدپوستان غیرلاتین تبار در آمریکا اکنون برای اولین بار کمتر از نصف کل تولدهاست.

سیاهپوستان، آمریکای لاتین تبارها، آسیایی ها و سایر نژادهای اقلیت در یک سال منتهی به ژوئیه ۲۰۱۱، ۵۰.۴ درصد تولدهای تازه را تشکیل می دادند.

علیرغم آمار تازه، سفیدپوستان همچنان در آمریکا در اکثریت هستند. اقلیت ها هم اکنون ۳۶.۶ درصد از جمعیت را تشکیل می دهند و باقی سفیدپوستان هستند.

جامعه شناسان بر این باورند که سیر نزولی اقتصاد به کاهش میزان تولد در میان سفیدپوستان منجر شده است.

اداره سرشماری آمریکا در دوره ذکر شده ۲ میلیون و ۲۰ هزار تولد در میان اقلیت ها را ثبت کرد که کمی بیش از نیمی از کل تولدها را تشکیل می دهد.

این رقم در سال ۱۹۹۰، ۳۷ درصد بود.

آمار تولد در آمریکا در حال کاهش بوده است اما این افت در میان سفیدپوستان بیشتر است.

به گفته کنت جانسون جامعه شناس در دانشگاه نیوهمشایر، آمار تولد سفیدپوستان نسبت به سال ۲۰۰۸، ۱۱.۴ درصد افت کرد، درحالی که این افت برای اقلیت های ۳.۲ درصد بود.

اداره سرشماری در تحلیلش دریافت که میانگین سن ملی به ۳۷.۲ سال افزایش یافت و شمار کسانی که در آمریکا هنوز ۶۵ سال یا بیشتر دارند به ۴۱.۴ میلیون نفر رسید که ۱.۱ میلیون بیش از آمار قبلی است. هم اکنون ۵.۷ میلیون نفر از جمعیت آمریکا بالای ۸۵ سال دارند.

لاتین تبارها بزرگترین اقلیت در آمریکا را تشکیل می دهند که در سال ۲۰۱۱ حدود ۱۶.۷ درصد جمعیت می شد. آنها همچنین سریعترین رشد جمعیتی را دارند و از ۲۰۱۰ تاکنون شاهد رشدی ۳.۱ درصدی بوده اند.

اما کارشناسان می گویند که رشد جمعیت لاتین تبارها ممکن است به اوج رسیده باشد و از این پس کاهش یابد. با این حال به گفته آنها جمعیت این گروه جوان است و میزان تولد در میان آنها نسبت به کل جمعیت همچنان بالا خواهد بود.

این داده ها همچنین نشان داد که سیاهپوستان در آمریکا دومین گروه بزرگ اقلیت را پس از لاتین تبارها تشکیل می دهند و جمعیت آنها در سال ۲۰۱۱، ۴۳.۹ میلیون نفر بوده است.

چهار ایالت شامل هاوائی، کالیفرنیا، نیو مکزیکو و تگزاس به علاوه منطقه "واشنگتن دی سی"، پایتخت که جزو هیچ ایالتی نیست، اکنون ایالت های اکثریت-اقلیت به حساب می آیند به طوری که بیش از نیمی از جمعیت آنها از اقلیت ها تشکیل شده است.

مطالب مرتبط