خودکشی نظامیان آمریکایی به بالاترین میزان رسید

سرباز آمریکایی حق نشر عکس Getty
Image caption علی رغم ارائه خدمات روانکاوی وزارت دفاع آمریکا، میزان خودکشی سربازان به بالاترین میزان رسیده است

نرخ خود کشی در میان سربازان آمریکایی به بیشترین میزان از آغاز جنگ های آمریکا در عراق و افغانستان رسیده است.

بر این اساس، تعداد سربازانی که در شش ماه اول سال ۲۰۱۲ جان خود را به دست خودشان گرفته اند، بیش از خودکشی های صورت گرفته در مدت مشابه یک دهه گذشته بوده است.

در مقایسه با سال گذشته، این میزان از هجده درصد افزایش خودکشی، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حکایت دارد.

از ابتدای سال جاری میلادی، هر روز یک سرباز آمریکایی جان خود را به دست خودش گرفته است.

این میزان به ۱۵۴ نفر در مدت شش ماه می رسد.

تعداد کشته شدگان آمریکایی در جنگ افغانستان در شش ماه گذشته کمتر بوده است.

پنتاگون می گوید از هفته پیش یک گروه از کارشناسان خود را برای یافتن دلیل افزایش خودکشی میان سربازان تعیین کرده است، اما این گروه تا به حال دلیل مشخصی را پیدا نکرده اند. یک مقام عالیرتبه ارتش آمریکا گفته این افزایش نگران کننده است، اما پیش از این، به ویژه در سه سال گذشته، کم و زیاد شدن میزان خودکشی در میان سربازان دیده شده بود.

در مدت سه سالی که به آن اشاره شده، نرخ خودکشی در میان سربازان در جنگ و در میان نیروهای ذخیره افزایش فوق العاده ای پیدا کرده بود.

بر اساس داده های ارتش آمریکا، سربازانی که بیش از یک بار به جنگ اعزام شده اند بیشتر از دیگران در خطر خودکشی قرار دارند.

با این حال، آنگونه که خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرده است، میزان قابل ملاحظه ای از این خودکشی ها در میان سربازانی صورت می گیرد که هیچ وقت در میدان جنگ حاضر نشده اند. در سه سال گذشته میزان خودکشی در میان سربازان اعزام شده و نشده آمریکایی چیزی حدود ۳۰۰ نفر در سال بوده است.

نرخ خودکشی در میان سربازان آمریکایی از سال ۲۰۰۶ رو به افزایش گذاشت و در سال ۲۰۰۹ به اوج خود رسید. اما از آن زمان تا پیش از آمار اعلام شده تازه، این میزان بدون تغییر مانده بود. جکی گریک رییس دفتر تازه تاسیس مقابله با خودکشی در وزارت دفاع در مصاحبه ای گفته آمار تازه نگران کننده است، چرا که انتظار می رفت با اقدامات اخیر وزارت دفاع در کمک به سربازان و کاهش میزان اعزام ها، خودکشی کمتری رخ دهد.

خانم گریک در عین حال تاکید کرده هنوز متخصصان وزارت دفاع نتوانسته اند از دلیل مشخص گرایش سربازان به خودکشی سر دربیاورند، اگرچه او در مجموع، فشار ناشی از 10 سال درگیری در جنگ را عامل بارز آن خوانده است.

اگرچه وزارت دفاع تلاش کرده با ارائه کمک های روانکاوانه به سربازان جلوی خودکشی آنها را بگیرد، اما فرهنگ حاکم بر ارتش و نگرانی سربازان از انگ خوردن در پی استفاده از این خدمات، باعث شده است که همه سربازان در معرض خودکشی از این خدمات استفاده نکنند.

مطالب مرتبط