حمله شدید رهبر حزب کارگر بریتانیا به نخست‌وزیر این کشور

اد میلیبند، رهبر حزب کارگر بریتانیا حق نشر عکس PA
Image caption حزب کارگر بریتانیا به رهبری اد میلیبند فشارهای خود بر حزب محافظه کار را افزایش داده است

اد میلیبند، رهبر حزب کارگر بریتانیا به شدت به دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا حمله کرده و او را نخست وزیری خوانده که اعتبارش خدشه‌دار شده است.

آقای میلیبند که در گردهمایی این حزب در برمینگام سخن می‌گفت، افزود که آقای کامرون، "در برابر ثروتمندان و قدرتمندان به پا نمی‌خیزد."

رهبر حزب کارگر بریتانیا گفت آقای کامرون، به شیوه‌های از تاریخ گذشته و ناموثر اقتصادی، اجتماعی و سیاسی معتقد است که "در برابر چشم‌هایمان در حال زوال هستند."

محافظه کاران بریتانیا در واکنش به این سخنان رهبر حزب مخالف کارگر گفته‌اند که او (اد میلیبند) "در دنیای واقعی زندگی نمی کند."

اد میلیبند در سخنان خود گفت که جهان به رهبری جدید اقتصادی برای ارائه طرحی جهانی برای اشتغالزایی و رشد نیاز دارد.

او در سخنان خود به مداک و شواهد ارائه شده به کمیته تحقیق لویسون اشاره کرد که در آنها به روابط نزدیک دیوید کامرون با شخصیت‌های بلندپایه نیوز اینترنشنال از جمله ربه‌کا بروکس پرداخته شده است.

آقای میلیبند گفت این تحقیقات، یک رسوایی در باره نحوه اداره بریتانیا است.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا روز پنجشنبه به کمیته تحقیق لویسون گفت که او هیچ توافق محرمانه‌ای با رسانه ها نداشته و هیچگاه برای کسب حمایت رسانه‌ها، با آنها وارد معامله نشده است.

دیوید کامرون از دوستان ربه‌کا بروکس، مدیر اجرایی سابق هفته‌نامه نیوز آو د ولد به شمار می رود و اندی کلسون سردبیر سابق این نشریه را به عنوان مسئول امور ارتباطات و رسانه های خود استخدام کرده بود.

کمیته تحقیق لویسون که به دنبال افشای ماجرای شنودهای تلفنی متعدد توسط روزنامه نگاران وابسته به رسانه های روپرت مرداک شکل گرفت، به ریاست قاضی لویسون فعالیت می کند.

از زمان افشای رسوایی شنود غیرقانونی تلفنی در بریتانیا، نخست وزیر بریتانیا به دلیل ارتباطات خود با آقای مرداک تحت فشار بوده است.

حزب مخالف کارگر بریتانیا نیز فشارهای خود بر حزب محافظه کار را افزایش داده است.

مطالب مرتبط