وزیر اوقاف مصر: با وعاظی که دعوت به ایران را بپذیرند بشدت برخورد می کنیم

حق نشر عکس no credit
Image caption وزیر اوقاف مصر در حالی از حضور ایرانیان در مساجد مصر سخن می‌گوید که امکان سفر ایرانیان به مصر بشدت محدود است

شیخ محمد عبدالفضیل قوصی، وزیر اوقاف مصر به امامان مساجد و واعظان کشور هشدار داد دعوت به سفر به ایران را قبول نکنند وگرنه برخورد شدیدی با آنها صورت خواهد گرفت.

به گفته وی، اخیراً عده ای ایرانی در مساجد اهل بیت در قاهره و دیگر نقاط مصر دیده شده اند که دعوتنامه هایی برای سفر رایگان به زیارتگاه‌های ایران توزیع می کرده اند و این دعوتنامه ها امضای برخی شخصیت‌های دینی ایرانی را داشته است.

وزیر اوقاف مصر هشدار داده که هدف از این دعوتنامه ها ایجاد تشویش در اذهان عمومی است و از همه امامان مساجد و واعظان خواست به محض مشاهده چنین دعوتنامه هایی، به وزارت اوقاف خبر دهند.

مسئولان مصری پیشتر نیز بارها نهادهای مذهبی ایرانی را به تبلیغ مذهب شیعه و ساخت حسینیه در مصر متهم کرده اند اما مسئولان ایرانی این اتهامات را رد می کنند.

وزیر اوقاف مصر در حالی از حضور ایرانیان در مساجد مصر سخن می‌گوید که امکان سفر ایرانیان به مصر بشدت محدود است و پیشتر نیز که مسئولان مصری، یکی از روحانیان شیعه را که به مصر سفر کرده بود ایرانی قلمداد کرده بودند، مشخص شد که وی، لبنانی بوده است نه ایرانی.