پلیس اسرائیل لگد زدن سرباز اسرائیلی به پسربچه فلسطینی را محکوم کرد

ویدئو لگد زدن پسر بچه فلسطینی توسط سرباز اسرائیلی منتشر شد حق نشر عکس 1
Image caption پلیس مرزی اسرائیل رفتار این پلیس را محکوم کرده است

پلیس مرزی اسرائیل در باره ویدئویی که در آن یک سرباز اسرائیلی در حال لگد زدن به یک پسر ۹ ساله فلسطینی نشان داده می‌شود، تحقیق خواهد کرد.

ویدئوی مذکور را گروه حقوق بشری بتسیلم منتشر کرده و در آن یک سرباز اسرائیلی این پسر ۹ ساله را روی زمین نگه داشته و سرباز دیگری به او لگد می زند.

این اتفاق روز جمعه در الخلیل در کرانه غربی روی داده است.

پلیس مرزی اسرائیل رفتار این پلیس را محکوم کرده است.

یورام هالوی، فرمانده پلیس مرزی اسرائیل گروهی را برای تحقیق در این باره مامور کرده تا به او گزارش دهند.

روزنامه جروزالم پست به نقل از منابعی در پلیس مرزی اسرائیل نوشته است موارد پرتاب سنگ از سوی جوانان فلسطینی در الخلیل افزایش قابل توجهی یافته است اما این امر، چنین رفتاری را توجیه نمی کند.

فیلمبردار این صحنه به روزنامه اسرائیلی یدیعوت آخرونوت گفته است که "من صدای فریاد شنیدم و دیدم سرباز به شکم این پسر لگد می زند. وقتی پلیس رفت، نزد این بچه رفتم. او به شدت ترسیده بود و شلوارش را خیس کرده بود."

هفته پیش گروهی از وکلای بریتانیایی اسرائیل را متهم کردند که با نحوه رفتار خود با کودکان فلسطینی دربند، قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند.

در گزارش این گروه از وکلا و حقوقدانان مستقل بریتانیایی که با حمایت دولت این کشور منتشر شده، آمده بود که اقداماتی چون استفاده از غل و زنجیر و محرومیت دسترسی زندانیان به وکیل از جمله این اقدامات دولت اسرائیل است.

گروه حقوق بشری بتسیلم در اسرائیل پیش از این از دولت این کشور برای زندانی کردن کودکان فلسطینی به شدت انتقاد کرده بود. این گروه دولت اسرائیل را متهم کرده که حقوق انسانی این کودکان را نقض کرده و با آنها در دوران بازداشت بدرفتاری می کند.

بسیاری از این کودکان به دلیل پرتاب سنگ به سوی سربازان ارتش اسرائیل بازداشت می شوند.

کودکان فلسطینی که در نواحی نزدیک به شهرک های یهودی نشین در اراضی اشغالی کرانه غربی و بیت المقدس شرقی زندگی می کنند، به طور مرتب توسط نیروهای امنیتی به دلیل پرتاب سنگ بازداشت می شوند.

ارتش اسرائیل می گوید پرتاب سنگ، جرم است.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست