تردید بریتانیایی‌ها نسبت به منافع حاصل از برگزاری بازی های المپیک

حق نشر عکس PA
Image caption بریتانیایی های می گویند حمل مشعل المپیک علاقه آنها را به بازی ها افزایش داده است

در حالی که تنها دو هفته به شروع بازی های المپیک باقی مانده است یک نظرسنجی جدید که توسط بی بی سی انجام شده، از بدبینی گسترده مردم بریتانیا نسبت به منافع حاصل از این بازی هاحکایت دارد.

براساس گزارش های دریافتی، ۷۴ درصد از مجموع کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، گفته اند که بخش هایی دیگری از بریتانیا از منافع حاصل از برگزاری این بازی های چیزی نصیبشان نمی شود.

بیش از دو سوم شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند که به تصور آنها المپیک بیشتر به تجارت های بزرگ مربوط می شود تا مردم محلی.

بسیاری بر این عقیده اند که دولت بریتانیا، هزینه زیادی را صرف میزبانی بازی های المپیک کرده است.

۵۵ درصد از شرکت کنندگان هم گفته اند که المپیک ۲۰۱۲ لندن در مجموع برای کشور رویدادی با ارزش خواهد بود.

در حالی که ۵۰ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند مالیات دهندگان بریتانیایی پول زیادی برای مخارج برگزاری این بازی ها پرداخت کرده اند، ۵۳ درصد هم گفته اند که تصور نمی کنند صرف این هزینه به معنای هدردادن پول باشد.

گزارش منتشره در این باره همچنین حاکی است که ۴۰ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند که حمل مشعل المپیک باعث افزایش علاقه آنها به بازی های المپیک شده است .

حمل مشعل المپیک از ۱۸ ماه مه آغاز شد.

قرار است سفر مشعل المپیک در روز ۲۷ ژوئیه و در مراسم افتتاحیه بازی ها، پس از گذشت ۷۰ روز و عبور از شهرهای مختلف بریتانیا به پایان برسد.

مطالب مرتبط