شکست تلخ در تکواندو، پس از شب نقره‎ای ایران

در ادامه رقابتهای تکواندو و پس از آنکه محمد باقری معتمد مدال نقره را شب گذشته برای ایران کسب کرد، در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم مردان، یوسف کرمی با نتیجه ۸ بر ۲ مقابل نیکلاس گارسیا نفر پنجم رده بندی جهانی از اسپانیا شکست خورد.

در راند نخست کرمی حملات بیشری انجام داد، اما ضربه‌هایش از دور پرتاب می شد و روی بدن حریفش نمی نشست. در ثانیه‌های پایانی کرمی یک امتیاز گرفت و در پایان وقت نخست پیش افتاد.

در وقت دوم کرمی یک ضربه به هوگو و یک ضربه به سر دریافت کرد و ۴ بر یک عقب افتاد و تایم دوم هم به پایان رسید.

در وقت سوم باز هم کرمی ضربه سر دریافت کرد و ۷ بر یک عقب افتاد تا کارش سخت شود. ضربات متعدد از سوی حریف کرمی امتیازات او را به هشت رساند تا کرمی مقابل این تکواندوکای بلند قامت ۲۴ ساله اسپانیایی که تاکنون بارها مقابل تکواندوکاران ایرانی شکست خورده بود، با اختلاف زیادی ببازد.

فرهاد نعمت اف از تاجیکستان در وزن منهای ۸۰ به محمد لوتالو حریف بریتانیایی خود با نتیجه ۷ بر ۱ باخت.

نثار احمد بهاوی از افغانستان نیز در همین وزن قرار است با عصام شرنوبی، ۲۴ ساله از مراکش مسابقه دهد.

همچنین در مسابقه ای دیگر در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم زنان که در ورزشگاه اکسل شهر لندن برگزار شد، سوسن حاجی پور در یک مبارزه نزدیک مقابل کارمن مارتون از استرالیا با نتیجه ۵ بر ۴ و با امتیاز طلایی شکست خورد.

نماینده وزن منهای ۶۷ کیلوگرم استرالیا در بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن، در دور بعد به مصاف نماینده سوئد می رود و در صورت صعود به دیدار نهایی که در این صورت سوسن حاجی پور برای دست یافتن به مدال برنز هنوز شانس دارد.

مسابقه های تکواندو بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن از روز چهارشنبه گذشته آغاز شد و محمد باقری معتمد نخستین نماینده تکواندو ایران روز گذشته، پنجشنبه ۹ اوت (۱۹ مرداد) به مدال نقره رسید.

مطالب مرتبط