دو نفر دیگر در لبنان ربوده شدند

به روز شده:  10:44 گرينويچ - جمعه 17 اوت 2012 - 27 مرداد 1391

طایفه مقداد در بیروت "با گروگان گرفتن برخی افراد، به دنبال آزادی یکی از اعضای زندانی خود در سوریه است"

در ادامه موج آدم‌ربایی‌ها در لبنان، گزارش شده است که دو نفر دیگر در این کشور دزدیده شده‎‌اند.

این حادثه در شرایطی رخ داده است که طایفه شیعه‌ای که پیش از این تعدادی از اتباع سوریه و ترکیه را ربوده بود، روز گذشته اعلام کرد دیگر به ربودن فرد دیگری دست نخواهد زد.

گزارش شده است که یکی از اعضای طایفه شیعه مقداد از سوی مخالفان مسلح دولت سوریه بازداشت شده و این خاندان با گروگان گرفتن برخی افراد، به دنبال آزادی او بوده است.

دولت ترکیه با تایید ربوده شدن دومین تبعه خود در لبنان، به اتباع خود هشدار داده است تا به این کشور سفر نکنند.

موج آدم‌ربایی‌ها این نگرانی در لبنان را به دنبال داشته که درگیری در سوریه ممکن است از مرزهای این کشور فراتر رود و حتی زمینه‌ساز بروز جنگ فرقه‌ای در لبنان شود.

به دنبال چند مورد آدم‌ربایی در لبنان، کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر و کویت روز چهارشنبه، ۱۵ اوت (۲۵ مرداد) از شهروندان خود خواستند تا هرچه سریع‌تر خاک لبنان را ترک کنند.

در آن زمان طایفه مقداد اعلام کرده بود که بیش از ۲۰ سرباز ارتش آزاد سوریه را در اختیار دارد.

در لبنان بر سر حمایت یا مخالفت با دولت سوریه، دودستگی شدیدی وجود دارد و در هفته نخست خرداد ماه امسال، انتشار گزارش‌هایی درباره ربوده شدن چندین زائر شیعه لبنانی در سوریه زمینه‌ساز تظاهرات در بیروت بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.