ریش متهم جلسه دادگاه را به تعویق انداخت

به روز شده:  22:20 گرينويچ - شنبه 18 اوت 2012 - 28 مرداد 1391
نضال حسن، سرباز آمریکایی که به قتل 13 نفر از همقطاری هایش متهم است

تصویری جدید از نضال مالک حسن که در زندان نظامی به سر می برد

جلسه رسیدگی به اتهامات نضال مالک حسن، نظامی آمریکایی که حدود سه سال پیش با آتش گشودن بر روی همقطاری هایش در پادگانی در تگزاس ۱۳ نفر را کشت، به علت ریش گذاشتن متهم به تعویق افتاده است.

مطابق قوانین دادگاه های نظامی در آمریکا، سربازان برای حضور در دادگاه باید صورت خود را تراشیده و مطابق قوانین انضباطی ارتش ظاهر خود را آماده کنند.

اما سرباز نضال مالک حسن، ادعا کرده که مطابق قوانین اسلامی او نمی تواند ریش هایش را بزند و همین موضوع برگزاری جلسه دادگاه را به تعویق انداخته است.

ندیل حسن، سرباز آمریکایی که به قتل 13 نفر از همقطاری هایش متهم است

تصویری از نضال مالک حسن پیش از به زندان رفتن، در لباس نظامی

دادگاه اعلام کرده که متهم یا باید به صورت داوطلبانه صورت خود را اصلاح کند و یا دادگاه دستور تراشیدن ریش هایش را به صورت اجباری صادر خواهد کرد.

موضوعی که با اعتراض آقای حسن روبرو شده است.

او اعلام کرده که تراشیدن اجباری ریش هایش مصداقی از بی احترامی و نادیده گرفتن حقوق مذهبی اوست.

نضال مالک حسن، در پاییز سال ۲۰۰۹ با شلیک به سربازان هم دوره خود در پادگانی در شهر تگزاس موسوم به فورت هود، سیزده نظامی را کشت.

تصاویری که از او در آن هنگام منتشر شد، بدون ریش بود اما اکنون پس از گذشت حدود سه سال، تصاویر جدیدی که از وی در رسانه ها منتشر شده، او را با ریش بلند نشان می دهد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.