حمله مسلحانه به سازمان اطلاعات یمن

به روز شده:  00:05 گرينويچ - 19 اوت 2012 - 29 مرداد 1391
مرکز اطلاعات، شهر عدن، یمن

در یک حمله که به گروه القاعده 'نسبت' داده می شود، افراد مسلح به سوی ساختمان اصلی سازمان اطلاعات در شهر عدن یمن شلیک کردند.

روز شنبه (۱۸ اوت - ۲۸ مرداد) مقام های یمنی اعلام کردند که در اثر این حمله که به نظر بسیار دقیق برنامه ریزی شده بوده، ۱۴ نفر کشته شده اند.

بنابر گزارش ها، مهاجمان از دو سوی ساختمان مرکزی اطلاعات یمن در محله التواهی شهر عدن، با پرتاب راکت و شلیک گلوله حمله خود را آغاز کردند.

در این منطقه جنوب یمن، نیروهای شورشی و اعضای گروه القاعده همچنان فعال هستند و با وجود افزایش تدابیر امنیتی پس از ناآرامی های سال گذشته علیه علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق این کشور، هنوز خشونت ها در این ناحیه ادامه دارد.

شورشیان مسلح هم اکنون بخش های بزرگی از جنوب و شرق یمن را تحت کنترل خود دارند.

در دو ماه گذشته، ارتش یمن با کمک هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی، مواضع شورشیان در بخش هایی چون آبیان را به کنترل خود درآورده است، اما بسیاری از این افراد با فرار به کوههای اطراف همچنان به حملات خود علیه دولت مرکزی ادامه می دهند.

اعلام شده است که در میان کشته شدگان امروز یازده سرباز حضور داشته اند که در خوابگاه خود به هنگام پرتاب راکت خواب بوده اند.

مهاجمان پس از شلیک راکت و خمپاره های دستی به سوی ساختمان اطلاعات که در نزدیکی ساختمان تلویزیون قرار دارد، متواری شدند.

هفته گذشته هم در یک عملیات انتحاری که به القاعده نسبت داده شد، یک مهاجم بیش از ۴۰ نفر که در مراسم خاکسپاری یکی از شبه نظامیان حامی دولت حضور یافته بودند را کشت.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.